Author Topic: Twitterin kapatilmasi  (Read 4770 times)

Offline crazymurderer

• Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
  • Country: tr
  • chin choppa chin choppaa
  • Awards Mirana Wars Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Twitterin kapatilmasi
« on: March 21, 2014, 08:36 »
Bana bu konuda herhangi savunma yapabilecek arkadas var mi? Nerde bizim dusunce ozgurlugumuz? Nerede tarafsiz adalet?
#respect

Offline .SaLiH.

• Contributor
  • WickedSick Member
  • *
  • Country: jp
  • http://twitch.tv/hazure97
  • Awards Deer Member LA Ladder #11-25 [EPIC] VIP Member [EPIC] Winner of 5 Signature of the Week Contest [EPIC] Winner of 1 Photo Manipulation Contest [COMMON] Winner of 1 Challenge of the Week [COMMON] Winner of 3 Photoshop Challenge Contests [RARE] Shadow Raze Tour Award [RARE] 2v2 SHOM Tournament Winner [RARE] MadBalls Tournament Winner [RARE] Junior Tournament Member [RARE] Best Couple (2v2) Tour Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Twitterin kapatilmasi
« Reply #1 on: March 21, 2014, 13:12 »

nekadar dogru bilmiyorum , turkiyede olmadigim icin...
SO, IF YOU WILL BE IN THIS STATE EVER, GO AND FIGHT IT, LOL

Offline Respectif

• Advanced Member
  • *
  • Justice For Everyone..!
    • View Profile
    • Awards
« Reply #2 on: March 21, 2014, 23:25 »
eskiden kusmu vardı oda eksik kalsın :D
« Last Edit: March 22, 2014, 00:01 by Platin »

Offline Platin

• Honored member
  • WickedSick Member
  • *
  • Awards Winner of 1 Photoshop Challenge Contest [COMMON] Hacks staff member [RARE] 3v3 SHOM Tournament Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
« Reply #3 on: March 22, 2014, 00:02 »
eskiden kusmu vardı oda eksik kalsın :D

Bu seferlik sadece mesajı düzenlemekle yetindim. Lütfen bir daha kötü kelimeler kullanmayalım. Özellikle böyle hassas bir konu hakkında...

Offline Respectif

• Advanced Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #4 on: March 22, 2014, 00:41 »
Bak simdi platinium arkadaş,
1.si bag bagıslamıs tarzda konuşman yanlış.
2.si forumda yığınla küfür bulurum sana hem ana avrat.(İngilizce)
3.sü Türkçe küfür edincemi zorunda kaçtı merak ettim açıkçası ?
4.sü bir internet sitesi devletleri kaale almıyorsa yerim öyle siteyi kapansın açılmasın çokta tikimde ki ins açmazlar bida.
5.si 6.sı gider böylede neyse....

Offline .SaLiH.

• Contributor
  • WickedSick Member
  • *
  • Awards Deer Member LA Ladder #11-25 [EPIC] VIP Member [EPIC] Winner of 5 Signature of the Week Contest [EPIC] Winner of 1 Photo Manipulation Contest [COMMON] Winner of 1 Challenge of the Week [COMMON] Winner of 3 Photoshop Challenge Contests [RARE] Shadow Raze Tour Award [RARE] 2v2 SHOM Tournament Winner [RARE] MadBalls Tournament Winner [RARE] Junior Tournament Member [RARE] Best Couple (2v2) Tour Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
« Reply #5 on: March 22, 2014, 10:23 »
Platin hicbirzaman kurallara karsi gelmemistir , ona saygi gostermeyene bile saygi gostermistir. Tonla kufur bul hicbisey degistirmez Platin Turkey kismindan sorumludur diger yerlerden degil

Offline crazymurderer

• Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
    • View Profile
    • Awards
« Reply #6 on: March 22, 2014, 11:07 »
Anlaşılan o ki buraya bu konuyu açmak gibi bir hataya düştüm. Üstelik bir insanın kendi kafasını kullanarak bu olayın doğru olabileceğini savunmasını kafam almıyor.Twitterin kapanma nedenleri
1. RTE nin tapelerinin mutlak hızla yayılması
2. Halkın twitter üzerinden kolaylıkla örgütlenmesi
3. Twitterin IP leri saklaması
4. Twitterin özgür düşünce platformu olması ( biraz abartı oldu ama olsun)

Twitter devleti kaale almıyormuş. Twitter devletin mi? Adam twitteri kendi kanunlarına göre yargılıyor sonra bana şunu şunu yapıcaksın yoksa seni engellerim diyor. YOK ÖYLE YAĞMA :)
#respect

Offline Platin

• Honored member
  • WickedSick Member
  • *
  • Awards Winner of 1 Photoshop Challenge Contest [COMMON] Hacks staff member [RARE] 3v3 SHOM Tournament Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
« Reply #7 on: March 22, 2014, 13:53 »
Bak simdi platinium arkadaş,
1.si bag bagıslamıs tarzda konuşman yanlış.
2.si forumda yığınla küfür bulurum sana hem ana avrat.(İngilizce)
3.sü Türkçe küfür edincemi zorunda kaçtı merak ettim açıkçası ?
4.sü bir internet sitesi devletleri kaale almıyorsa yerim öyle siteyi kapansın açılmasın çokta tikimde ki ins açmazlar bida.
5.si 6.sı gider böylede neyse....

1-) Bağışlama mevzu değil olay. Yazdığın şey yaptırım getirebilirdi sana. Asıl ana tema bu. Uyarmak benim görevim, bunu büyüklük taslamak olarak algılıyorsan yanlış düşünüyorsun.

2-)Ben Türkçe kısmından sorumluyum. Öteki kısımlarda küfür içeriği bulursan forum görevlilerine (forum moderatörü yada admini) iletebilirsin. Onlar ilgilenir.

3-) Zoruma giden birşey yok. Sonuçta bana küfür etmedin. Sorumlu olduğum yerde kuralları gözetlemek zorundayım.  Sen birini bıçaklayınca seni yakalayan polise "zoruna mı gitti, sanane" diyebilirmisin ? -Hayır.

4-) Fikrini belirtmekte özgürsün tabi ki ama lütfen bunu saygı çerçevesinde yap..

Offline Respectif

• Advanced Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #8 on: March 22, 2014, 16:17 »
Platin hicbirzaman kurallara karsi gelmemistir , ona saygi gostermeyene bile saygi gostermistir. Tonla kufur bul hicbisey degistirmez Platin Turkey kismindan sorumludur diger yerlerden degil
Senlik bişey yok birader, avukatımısın adamın atlıyorsun lafa? Uyuz oluyorum yağcı vıcık vıcık insanlardan.

At gözlüğüyle bakmaya devam edin dünyaya, bir kez olsun Adamın (RTE)nin konuşmasını dinleyip düşündünüzmü acaba.. Tarafsız olarak bir adım geriye çekilip ülkede gelişen olayların zamanlamasına ve oluş tarzına hiç baktınızmı? - Hayır... Türkiye nezaman Doğu yanlı politika izlemeye başladığında bir şeyler olmaya başlıyor ülkede bunları görememek ahmaklıktır başka açıklamasıda yok benim nezdimde.. Sıkıntı yok seçimde odunu fırına verecek nası olsa. 8)

Offline .SaLiH.

• Contributor
  • WickedSick Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #9 on: March 22, 2014, 17:50 »
yagcı cıvık? Platini abim gibi görürüm, bana saygı gösterenlere bende gösteririm bana yardım edenlere bende yardım ederim, ona yanlış bişey demene müsade edemem heralde. Siyaset hakkındaysa ilgilenmiyorum, türkiyede olmadığım için değil, siyasetin bok gibi bişey olduğu için banane partilerden kendi hayatını yaşa kendi yoluna bak bukadar basit.

Offline crazymurderer

• Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
    • View Profile
    • Awards
« Reply #10 on: March 22, 2014, 17:56 »
dostum biraz soylediklerini tartarak yazsan cok guzel olur. Dogu yanli politikadan bahsediyorsun ama heralde at gozlukleriyle baktigimizdan biz goremiyor sen goruyorsun, 14 yil oncesine kadar doguda guclu devletler bulunmaktaydi bakiniz: libya  misir irak ve iran
Rte  nin dogu yanli politikasi sonucu geriye sadece iran kaldi. bana sadece dogudan 1 muttefik soyleyebilir misin? Biz kimin yanindayiz? Biz doguda kim yanli politika isliyoruz? suriye bize dusman irak zaten dusman yunanistan ezeli dusman ermenistan dusman cin ve rusya ile kanli bicakliyiz? kim kaldi dostumuz amerikadan (!) baska? Bekkide bizim suriyeye yaptiklarimizdan dolayi cin yakut turklerine eziyet ediyor...
konu amacini bence asti konu sahibi olarak konunun silinmesini istiyoru
#respect

Offline crazymurderer

• Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
    • View Profile
    • Awards
« Reply #11 on: March 22, 2014, 18:01 »
kendi hayatını yaşa kendi yoluna bak bukadar basit.
bu dunya, ulke senin bizim degil sadece. Gecmistekilerin bizim ve gelecektekilerin hakki var ve bizim gorevimizde gelecektekilere daha iyi yasam verebilmektir.
#respect

Offline Respectif

• Advanced Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #12 on: March 22, 2014, 19:09 »
dostum biraz soylediklerini tartarak yazsan cok guzel olur. Dogu yanli politikadan bahsediyorsun ama heralde at gozlukleriyle baktigimizdan biz goremiyor sen goruyorsun, 14 yil oncesine kadar doguda guclu devletler bulunmaktaydi bakiniz: libya  misir irak ve iran
Rte  nin dogu yanli politikasi sonucu geriye sadece iran kaldi. bana sadece dogudan 1 muttefik soyleyebilir misin? Biz kimin yanindayiz? Biz doguda kim yanli politika isliyoruz? suriye bize dusman irak zaten dusman yunanistan ezeli dusman ermenistan dusman cin ve rusya ile kanli bicakliyiz? kim kaldi dostumuz amerikadan (!) baska? Bekkide bizim suriyeye yaptiklarimizdan dolayi cin yakut turklerine eziyet ediyor...
konu amacini bence asti konu sahibi olarak konunun silinmesini istiyoru

Söylediklerimin ağırlığında herhangi bir sorun yok sarraf gibi ayarlıyorum gramajını. Kendi söyledikleri ile çelişen bir insanla şuan tartıştığım için kendime kızıyorum biliyormusun.(Şimdi bu sözü niye söylediğimi de anlamassın ya neyse) :) Bilmem tarih ve genel kültür bilgin biraz varsa soğuk savaş ortamındaki hangi ülkeler hangi saftaydı bunu iyice bir öğren. Doğu bloğu ve Batı bloğu vardı bilmem hatırına geldimi.. Doğudan kastım buydu. İran ile olan ilişkilerimiz Cumhuriyet döneminin en iyi seviyesindedir, iç savaş çıkan ülkelerin Libya,Mısır vs. hepsinde amerikanın parmağı var.Bu ülkelerin Türkiyenin izlediği politikayla alakalı ne gibi bir ters yön çizdiğini anlamadım.Şuanda hükümet şimdiye kadar en büyük savunma ihalesini Çin'e veriyor, İran ile uluslararası para transfer sistemi kullanılmıyor.(Batının uyguladığı ambargodan dolayı) sen yok şunla böyleyiz bunla böyleyiz diyorsun.Kusura bakma ama harbiden amiyane bir tabir var çamlı köyden haberin yok diye neyse. Kıssadan hisse sağdan soldan duyduğun şeylerle kahve ağzı boş muhabbetin gereği yok. Ne olup bitiyor araştır sadece tv bakma.

Offline crazymurderer

• Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
    • View Profile
    • Awards
« Reply #13 on: March 24, 2014, 19:10 »
yahu nasil bu kadar yanli bakabiliyorsun olaylara ? Dogu blogunun muttefiklerinden biriyle neredeyse savas halindeyiz ve sen hala dogu blogunda oldugumuzu mu dusunuyorsun? cin e verilen ihale sadece gotu saglama almaktan baska bir sey degildir ayni iliskiler iranla da gecerlidir ki iki yil once sii iran diyip onlara mitinglerinde tayyipin kan kustugunu gordum. Amerikanin orta doguda yaptiklarinin hepsinin arkasinda biz yokmuyduk? Tayyipi kahraman eden misirlilar degilmiydi? Senin dogu yanli politikan Tayyipin sadece araplari goz boyama calismalarindan ibaret... Gercekten de birimiz at gozluguyle bakiyormus olaylara... Baglanmissiniz koru korune. Zaten biriniz peygamber ilan ediyorsunuz biriniz allah 1 tayyip 2 diyorsunuz cok komiksiniz :)
#respect

Offline Respectif

• Advanced Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #14 on: March 24, 2014, 22:55 »
Bana sözlerimin ağırlığından dem vuran adam(sözüm ona adam) Allah(C.C.)u ve Hz.Muhammed(S.A.V)i Başbakanımıza benzettiğimi söylüyorsun.Bak bu sana 2. söyleyişim sağdan soldan duyduğun ve KAHVEHANE AĞZI kelimelerini bu üstte söylediğim 2 isim ile yanyana getirecek kadar aşağılık bir mahluksun bunu kesinlikle anladım.(Şimdi artizliğine edit yapar bunu admin müsveddesi) Hangi partiye oy vereceğin veya hangi partiye ilgi duyduğun beni zerre ilgilendirmez.Ben fikrimi söylüyorum, belki az da olsa zerre akıl fikir varsa anlarsınız diye ama nafile...Ayrıca Başbakanı sevmeyebilirsin oy vermeyebilirsin bu hür iradendir buna saygı duyarım.Fakat bu tarz benzetmelerin senin dinine olan bakış açın ve yaklaşım ne derecede belli ediyor.Kanımca yaş olarak şuan ergen çağdasın veya zeka yaşın seni geriden takip ediyorda olabilir, cümlelerinden bunu anlıyorum...Daha önce çamlı köyden haberin yok demiştim ya hani? Bak açılımını söyliyeyim, gö...den haberin yok arkadaş ne diyeyim ben daha hade get ne halin varsa gör.