Author Topic: Twitterin kapatilmasi  (Read 4769 times)

Offline crazymurderer

• Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
  • Country: tr
  • chin choppa chin choppaa
  • Awards Mirana Wars Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Twitterin kapatilmasi
« Reply #15 on: March 25, 2014, 06:41 »
okudugunu anlama kabiliyetin bile yok iken nasil tartisabiliriz? Peygamber meselesiyle benim alakam yok partinin alakasi var kahve agzi diyorsun bende sana kanitlarla geliyorum

buyur sana link

ayrica ben duyduklarima inanmam gorduklerime inanirim. Gercek olan kanitli olgulara kafami dayarim. Senin gibi malesef bi yerlerimden sallamiyorum :)
#respect

Offline Respectif

• Advanced Member
  • *
  • Justice For Everyone..!
    • View Profile
    • Awards
« Reply #16 on: March 25, 2014, 12:57 »
Daha önceki sözlerimi zerre anlayabilmiş olsan çıkıp bana televizyon kanalından bir kesiti izlettirmezsin.Birde kalkmış bana idrak etmekten bahsediyorsun, heleki bu televizyon kanalı doğan yayın grubununsa..Yine lafıma geliyorsun bak, her gördüğüne inanıyorsun...Sende bu mantık varken dine olan inancından şüphe ederim...Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur diye atalarım boşuna söylememiş.Sözlerimi tam olarak okuduğundan bile şüpheliyim, bir kulp bulduğun yere göre cevap vermeye çalışıyorsun konuyu geniş çaplı olarak göremiyorsun..İlerde anlarsın ama iş işten geçmiş olucak.Herkes kendini biliyor tabi istisnalar hariç, sizin gibi cahil insanları media aracılığı ile kandırmak çok kolay...Rusya ve Çin ile ekonomik ve devletler arası ilişkiler bakımından şuankinden daha iyi hiç bir zaman olmamıştır, bunu aklının bir köşesine not et. Nükleer santral ihalelerinden bihabersin, Çine verilen uzun menzilli hava savunma ihalesi ilk kez Türkiye'nin uzun menzilli hava savunma sistemine sahip olucağı  Rus s-400 varyantı bir sistem.%50 ye yakın bir rakam ile yerli katkı payı+teknoloji transferi şartı konulan bir ihaleye basit bir şeymiş gibi söylemen bu tür konulara olan bakış ciddiyetini ortaya koyuyor zaten.Rusya ile nükleer santral antlaşması imzalandı, bununda detayını kendin araştır, biraz araştırmayı öğren.Sürekli Türkiyenin doğu bloğunun müttefiki olan bir ülke ile savaş halinde olduğunu söylüyorsun, eğer kastettiğin ülke Suriye ise sen daha savaş nedir görmemişsin. Türkiyenin izlediği politikada tek yanlışlık şimdiye kadar Suriyeye askeri müdahale yapılmamış olmasıdır, ister bu nato ile yahut Türkiyenin kendi kararlılığı ile.. (Dn:Bu şahsi görüşüm)Daha anlatacağım çok şey var fakat zahmet edip okuyabileceğinden şüpheli olduğum için daha fazla uzatmayacağım. Allah akıl fikir versin İnşAllah sana.

Offline crazymurderer

• Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
    • View Profile
    • Awards
« Reply #17 on: March 28, 2014, 16:05 »
devamli ayni seyleri tekrarliyorsun :) dostum ben sana farkli kesitler sunuyorum anlayabilmen icin. Nitekim tamamen kimse olaylari butun olarak goremez ama mumkun oldugunca cabaliyorum bende. Inancim ve Din konusu seni ilgilendirmez, bir kelime etme hakkin bile olamaz. Ulkeye kurulan "rus"nukleer santralinden bahsediyorsun da merak ediyorum ulkene isteyerek bir bomba kurmak nasil bir duygu? Yine aynisi savunma projesi ile de alakali. Bunlarin guvenilirligi ne kadar? Yok kendi yazilimimizi kuruyoruz yok cart yok curt  ama ne kadar guvenilebilir? Bana disa bagimliligi muthismis gibi anlatiyorsun
#respect

Offline Respectif

• Advanced Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #18 on: March 29, 2014, 19:56 »
devamli ayni seyleri tekrarliyorsun :) dostum ben sana farkli kesitler sunuyorum anlayabilmen icin. Nitekim tamamen kimse olaylari butun olarak goremez ama mumkun oldugunca cabaliyorum bende. Inancim ve Din konusu seni ilgilendirmez, bir kelime etme hakkin bile olamaz. Ulkeye kurulan "rus"nukleer santralinden bahsediyorsun da merak ediyorum ulkene isteyerek bir bomba kurmak nasil bir duygu? Yine aynisi savunma projesi ile de alakali. Bunlarin guvenilirligi ne kadar? Yok kendi yazilimimizi kuruyoruz yok cart yok curt  ama ne kadar guvenilebilir? Bana disa bagimliligi muthismis gibi anlatiyorsun

Biraz kitap okumanı öneririm, çünkü gerçekten anlama güçlüğü çekiyorsun...Kelimelerin nereye gittiğini anlayamıyorsun ve tekrar edildiğini sanıyorsun... Hükümet için ve seçmenleri için sürekli geri kafalı,örümcek kafalı vs. yakıştırmalarda bulunuldu ve halen bulunuluyor.Nasıl unutuyorsunuz düne kadar bilgisayarı mumla aradığımızı?Tablet bilgisayarlar vs. çok güzel ilerlemeler sağlanıyor.Bundan 2-3 yazı üstte yok efendim Rusya ile savaş halindeyiz, Çin ile böyleyiz diyordun.Bu sözüne cevap verdim.Tuttun başka taraflara sardın. Şimdide herzamanki gibi cart dı curtu diye mideden laflar çıkartıyorsun.Senin bilgi birikimin çay kaşığını doldurmaz, bunu net olarak anladım yazılarından.

Şuan nükleer santral kullanan ülkeler ve sayıları: http://www.elektrikuretimi.org/dunyada-nukleer-santral-kullanan-ulkeler/

Bunu iyice bi incele bak, dünyada ne çok bomba varmış?

Sizin gibilere inat bu ülkeyi geliştireceğiz, büyüteceğiz.. Ejda'da yakışır bireyler yetiştireceğiz.

Offline crazymurderer

• Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
    • View Profile
    • Awards
« Reply #19 on: March 30, 2014, 13:02 »
bak dediklerimi hala anlayamıyorsun :D:D Kitap okuyor musun bilmiyorum ama okuyorsan bile bir işe yaramadığı belli dediğim gibi "Rusya'nın nükleer santrali" yani bizim kontrolümüzde olmayan bizim nükleer santralimizden bahsediyorum nükleer santrale karşıyım ama seninde gösterdiğin gibi diğer ülkelerde kullandığı için el muhtaç... Öyle konuşuyorsun ki bilgisayarı Türkiye ye tayyip getirmiş gibi :D Dışarıda 600 liraya alabileceğim bir iphone u ben türkiye de 2.5 bin liraya alırken sen bana teknolojiden bahsediyorsun. İhraç etmenin nesi teknolojik bir gelişmedir anlamış değilim ve dediklerine hayret etmekteyim :)
#respect

Offline Respectif

• Advanced Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #20 on: March 30, 2014, 17:02 »
İmam Gazali yenememiş ki cahili ben yeneceğim...Anlatsan anlamaz, söylesen dinlemez sen cihan-ı alemi bil anlat karşıdakinin anladığı kadarsındır. Ben üzerime düşeni yaptım susmadım anlatmaya çalıştım, günahı benden gitti     .

Offline crazymurderer

• Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
    • View Profile
    • Awards
« Reply #21 on: March 30, 2014, 17:39 »