Author Topic: Gereksiz banlama bi değerlendirin  (Read 2619 times)

Offline w3chief

• Pro Member
  • *
  • Topic Author
  • Country: 00
  • Server Account: 31.
    PSR: Loading
    Games: Loading
    Wins/Loses: Loading/Loading
    Hero K/D/A: Loading
    Creep K/D/N: Loading
    Show/hide more stats
  • Awards LA Ladder #11-25 [EPIC] VIP Member [EPIC]
    • View Profile
    • Awards
Gereksiz banlama bi değerlendirin
« on: March 10, 2020, 17:18 »
Arkadaşlar değerlendirmenizi bekliyorum. Oyuna başladık. Crix ile ormana geçmek istedim. Bu sıra diğer oyuncuda ormanda kasacağını söyledi. Orta koridora yakın 2 bölgeyi bırakmasını istedim. Diğer ormandaki 3 bölgeye yönelmesi için sinyal verdim. Israrla bırakmadı. Beni muteledi. Ormandaki crepler doğunca aynı creplere yaslandık ve oyundan çıktı. Adam zaten chatte bir süre AFK kalacağım diyor. Yani ortalama verirsek bir blood sekeerin ormana girmesi çıkması minimum 10 15 dk. 
   Gereksizin biride beni gidip şikayet etmiş.
http://dota.eurobattle.net/la/forum/index.php?topic=189851.0

Herkezin bir oyun stratejisi vardır. Benim stratejim crix ile orta koridorda değilsem eğer, ormanda dagger için kasarım. Biraz oyunu bilen birisi en kötü 6 dakikada dagger'ı çıkar ve lanelerde abanır.  Beni şikayet ediyor ve diyorki 2 kişi ormana giremez. Önce o girdiğini söylüyor. Velhasıl konu ile ilgilenen K1d0 bu gereksizde beni oyunu mahvetmek ile ilgili olarak 2 gün banlıyor.
Oyunu mahveden kişi benim Fakat aynı oyuncularla AP RMK kuruyoruz. 8 Oyuncu aynı Oyun kurucusu aynı Fakat şikayetçi olan yok.
http://dota.eurobattle.net/la/forum/index.php?action=gameinfo;sa=game;gid=6259029

Merak ediyorum. Oyun'u mahveden kim?
Zaten daha oyun yeni başlamış. Oyun ormandaki krepler doğar doğmaz oyundan cıkıyor. Oyun modu AP.
Görüşlerinizi bekliyorum.

Nick: m3oosVmmortem-[
« Last Edit: March 10, 2020, 17:26 by w3chief »

Offline [ros]shadowlord

• Moderator
  • MonsterKill Member
  • *
  • Country: tr
  • Awards Pudge Wars Tournament Winner [RARE] Winner of 5 Uther Party Tours Jungle Race Tour Winner [RARE] Winner of 5 Invoker Wars Tours [LEGENDARY] The Predator Tour Winner [RARE] The Weakest Link Tour Winner [RARE] Tour Pro Member [EPIC] MadBalls Tournament Winner [RARE] Warlock Tour Winner [RARE] Shadow Raze Tour Award [RARE] Mirana Wars Winner [RARE] 2v2 SHOM Tournament Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Gereksiz banlama bi değerlendirin
« Reply #1 on: March 10, 2020, 18:23 »
Blood'un 1 creepini çalmışsın o da ncden can alamadığı için kızıp çıkmış,teammate sabotage olarak geçiyor yaptığınız öyle birşey yapma niyetiniz olmadıysa bile

2 tarafında suçu var bu konuda,Blood'un o nc spotunu vermesi size daha uygun olurdu veyatta sakin bir dille o kısmı vermesini söyleseydiniz belki böyle bir hadise yaşanmazdı

Olay çok büyümeden bittiği için ben şahsen bu konuda Warn vermenin yeterli olduğunu düşünüyorum ama bu tabi Moderatorler arası kararda farklılık olabiliyor

Offline w3chief

• Pro Member
  • *
  • Topic Author
    Show/hide more stats
    • View Profile
    • Awards
« Reply #2 on: March 10, 2020, 18:33 »
Blood'un 1 creepini çalmışsın o da ncden can alamadığı için kızıp çıkmış,teammate sabotage olarak geçiyor yaptığınız öyle birşey yapma niyetiniz olmadıysa bile

2 tarafında suçu var bu konuda,Blood'un o nc spotunu vermesi size daha uygun olurdu veyatta sakin bir dille o kısmı vermesini söyleseydiniz belki böyle bir hadise yaşanmazdı

Olay çok büyümeden bittiği için ben şahsen bu konuda Warn vermenin yeterli olduğunu düşünüyorum ama bu tabi Moderatorler arası kararda farklılık olabiliyor
dostum zaten diyorum adama 2 sini bana bırak adam inat yapıyor 15dakikalık farm yapacak onuda yapabilicekmi belli değil ve sabotaj filan yapıldıgı birşey yok adamın zaten topu topu 10 oyunu var belli ki 30dakika cıkmıcak ormandan artık içlerini biliyorum stat yapmaya calısıcak herneyse zaten oyun yeni başlamış kimsenin kimseyi baltaladığı yok o ki beni şikayet eden de beni kıskanan bir oyuncu goodday mi ne

Offline territory23

• Advanced Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #3 on: March 11, 2020, 21:03 »
team sabotage öyle bir kural ki, mesela iki kişi beklerken gözünün önünde 10 saniye boyunca takım arkadaşını keserler ve sen ses çıkarmazsın, bu kural hatası olmaz (özellikle de adminin arkadaşıysan) .

Ama kesilen kişi takıma kızıp farmlarsa bu kural hatası olur ve tam 6 (evet altı!) gün ban yer.

adminler de insan. herkes hata yapabiliyor, boşver.

Offline .SaLiH.

• Contributor
  • WickedSick Member
  • *
  • Country: jp
  • http://twitch.tv/hazure97
  • Awards Deer Member LA Ladder #11-25 [EPIC] VIP Member [EPIC] Winner of 5 Signature of the Week Contest [EPIC] Winner of 1 Photo Manipulation Contest [COMMON] Winner of 1 Challenge of the Week [COMMON] Winner of 3 Photoshop Challenge Contests [RARE] Shadow Raze Tour Award [RARE] 2v2 SHOM Tournament Winner [RARE] MadBalls Tournament Winner [RARE] Junior Tournament Member [RARE] Best Couple (2v2) Tour Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
« Reply #4 on: March 11, 2020, 21:15 »
tm itiraf ediyorum, sfya 5 tane mango aliyorum hep ve glimmer kasiyorum lutfen banlayin beni
SO, IF YOU WILL BE IN THIS STATE EVER, GO AND FIGHT IT, LOL

Offline [ros]shadowlord

• Moderator
  • MonsterKill Member
  • *
  • Awards Pudge Wars Tournament Winner [RARE] Winner of 5 Uther Party Tours Jungle Race Tour Winner [RARE] Winner of 5 Invoker Wars Tours [LEGENDARY] The Predator Tour Winner [RARE] The Weakest Link Tour Winner [RARE] Tour Pro Member [EPIC] MadBalls Tournament Winner [RARE] Warlock Tour Winner [RARE] Shadow Raze Tour Award [RARE] Mirana Wars Winner [RARE] 2v2 SHOM Tournament Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
« Reply #5 on: March 11, 2020, 21:50 »

dostum zaten diyorum adama 2 sini bana bırak adam inat yapıyor 15dakikalık farm yapacak onuda yapabilicekmi belli değil ve sabotaj filan yapıldıgı birşey yok adamın zaten topu topu 10 oyunu var belli ki 30dakika cıkmıcak ormandan artık içlerini biliyorum stat yapmaya calısıcak herneyse zaten oyun yeni başlamış kimsenin kimseyi baltaladığı yok o ki beni şikayet eden de beni kıskanan bir oyuncu goodday mi ne

Son vuruş yaptığınızda oyuncu diğer creeplerinide çalarak oyunu ruinlemek istediğinizi düşünmüş olabilir her ne kadar öyle niyetiniz olduğunu düşünmesemde,üstte dediğim gibi bu duruma sadece warn vermek yeterli olurdu

team sabotage öyle bir kural ki, mesela iki kişi beklerken gözünün önünde 10 saniye boyunca takım arkadaşını keserler ve sen ses çıkarmazsın, bu kural hatası olmaz (özellikle de adminin arkadaşıysan) .

Ama kesilen kişi takıma kızıp farmlarsa bu kural hatası olur ve tam 6 (evet altı!) gün ban yer.

adminler de insan. herkes hata yapabiliyor, boşver.

Bu dediğin olaydaki kişinin bilerek yaptığına dair tam anlaşılır bir kanıt yoktu ama senin yaptığın bütün takımı etkileyen bir davranıştı,kızdıktan sonra 1 kere bile combat gelmedin 35-40 dakka boyunca farmladın ve benim dışındakilerle problemin olduğu halde bile yanımdan lotharla yanımdan geçip bir skill bile kullanmadınız

Oyundan çıksaydınız 6 gün ban alcaktınız bende 6 gün ban verdim çünkü oyunu 4 vs 5 oynadık,normalde birini pek banlama taraftarı değilim ama bu davranış hiç hoş değildi

Offline territory23

• Advanced Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #6 on: March 11, 2020, 22:08 »
"tam anlaşılır bir kanıt"   2 metre onunde 10 saniye boyunca verilen bir savas var. üstelik signal de verilmiş durumda. ve görmedi diyorsun.

"benim dışındakilerle problemin olduğu halde bile yanımdan lotharla yanımdan geçip bir skill bile kullanmadınız"   ben de "görmedim" diyebilir miyiz? diyemeyiz çünkü çocuk kandırmıyoruz.

sebep bu ise eger, oyun basında tooshade in de benimle bir problemi yoktu. ben sana pasif kaldım o da bana. bu acından bakınca aynı seyi yaptık.

aramızdaki fark ben yaptığımın farkındayken ve 6 gün ban yemisken o sevgili arkadasın -yukarıdaki örnekteki sabotage üstüne- bir de anneme kufur edip hiç ceza almadı.

bir fark da su, onun beni raporlamasına gerek kalmadı. sagolsun sevgili adminimiz o isi halletti cunku.

kesinlikle adil davramadın. ama bunu asla kabul etmeyeceksin.
« Last Edit: March 11, 2020, 22:10 by territory23 »

Offline [ros]shadowlord

• Moderator
  • MonsterKill Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #7 on: March 11, 2020, 22:38 »
Bu oyunu herhangibir admin veyatta oyuncuya izlet ve benim kararım yeterince adil olduğunu düşüncektir

Bende birçok kez başka oyunlarda düşmanla savaşırken takım bana yardım etmek yerine kill peşine gitmesi yüzünden öldüğüm oldu ama ikinci defa yaşanmadığı için ceza vermedim çünkü belki gerçekten görmemişte olma ihtimali var ondan kanıt denemez

sebep bu ise eger, oyun basında tooshade in de benimle bir problemi yoktu. ben sana pasif kaldım o da bana. bu acından bakınca aynı seyi yaptık.

Pasif kalmak değil,siz bilerek yaptınız çünkü karşı taraf kuleye saldırıyor ama siz ise gidip nc gidiyorsunuz oyunu deflemek yerine

Anneye küfür requestinizi ben değil Cen çözdü ve 1 gün ban aldı kurallardaki tabloda belirtildiği süre aralarında

Ben adil davrandığımı düşünüyorum çünkü birinin 45 dakka boyunca oyunda sadece farm atarak takıma 1 kere bile yardım etmemesi demek 1 kişinin oyundan çıkmış olması demektir ama leaverdan gelen goldları alamamasıdır

Ayrıca daha öncede belirttiğim gibi bu konuyu Cen'e şikayet edebilceğinizide belirtmiştim

Offline territory23

• Advanced Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #8 on: March 11, 2020, 22:53 »
"birinin 45 dakka boyunca oyunda sadece farm atarak takıma 1 kere bile yardım etmemesi demek 1 kişinin oyundan çıkmış olması demektir ama leaverdan gelen goldları alamamasıdır"  buna kesinlikle katılıyorum. bu yüzden yaptığımın farkındayım diyorum zaten. bana verdiğin cezayı savunmana gerek yok, aynı şeyi söylüyoruz.

tooshade i çoğu kişi tanıyor. kaybettiği her oyunda birilerini raporlayan, milletin anasına küfretmekten çekinmeyen şımarık bir veledin teki. üstelik oyunda da takım oyunu oynamak yerine sd kasıyor. ancak sen bunu böyle değerlendirmiyorsun ve "görmemiş olabilir" diyorsun.

kısacası inanmak istediğine inanıyorsun. o görmemiş ve creep kesmeye devam etmiştir, olabilir.

sonucunda da ben eşi benzeri olmayan bir şekilde 6 gün ban yerken, bu çocuk bütün bu şımarıklığı ile aynı şekilde oynamaya devam ediyor. sen de aynı oyunda olmana rağmen hiçbir şey değişmiyor. işte adil davranmadığın nokta bu.

Cen zaten konuyu biliyor. her ne kadar bu gibi durumlarda ban süresi max 4 gün verilmiş olsa dahi, kurala göre ceza 7 güne kadar çıkabiliyor. adminler birbirinin kararının kurala uygun olup olmadığına bakıyor ve bu yüzden kimse sana bir şey diyemiyor.  adil davranmadığın diğer bir nokta da ceza süresinin daha önce verilenlerden çok daha uzun olması. bunu da senin de oyunu kaybetmenle açıklıyoruz.

bana ceza verip tooshade i koruman konusunda ortada Cen'e söylenecek bir şey yok.
« Last Edit: March 11, 2020, 23:00 by territory23 »

Offline [ros]shadowlord

• Moderator
  • MonsterKill Member
  • *
    • View Profile
    • Awards
« Reply #9 on: March 11, 2020, 23:21 »
Birçoğu kişi bu dediğiniz gibi stat kasmak için bu tarzda oynuyolar ama oyundaki kuralları ihmal etmediği sürece bu tarzdaki oyuncuları banlayamıyoruz

O olayda ilk ben ölmüştüm ve shade dışındaki diğer 2 kişide ordaydı ve onlarda gelmemişti,3 kişinin size bilerek yardım etmemesi için sebep yoktu

Offline w3chief

• Pro Member
  • *
  • Topic Author
    Show/hide more stats
    • View Profile
    • Awards
« Reply #10 on: March 12, 2020, 14:11 »
Arkadaşlar banı kaldırmışlar. Warn eklemişler sadece jimmy birşeyler yapmış sanırım bende özür diledim.