Author Topic: Bancuri  (Read 37310 times)

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #15 on: June 17, 2013, 10:10 »
Luni de dimineata, seful primeste un telefon la birou de la un angajat :
- Sefu', nu va suparati, n-am nici un chef de munca dupa weekend, dati-mi va rog o zi libera !
- Hai, Misule, fii om serios, avem o groaza de treburi de facut azi ! Mi se mai intampla si mie , Dar stii cum fac ? Trag o partida buna de sex cu nevasta-mea si ma inviorez, capat o energie fantastica ! Hai, tinere, fa ca mine si vino la serviciu !
Peste 2 ore, seful il vede pe Misu muncind teribil, ca niciodata .
- Ai vazut, Misule, ca se poate ?
- Mare esti om, sefule ! Cata dreptate ai avut ! O partida de sex cu nevasta-ta este curata Energie ...

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #16 on: June 18, 2013, 06:46 »
Termina Ion facultatea de medicina. Ajunge la un cabinet la tara, iar doctorul, batran ii zice ca nu poate sta cu el in prima saptamana, cum e normal, pentru ca are treaba.
Dupa 7 zile vine doctorul si il intreaba ce a facut.
Pai in prima zi vine o baba pe care o durea capul, i-am dat un calmant.
A doua zi vine un baiat care a cazut in genunchi, i-am dezinfectat rana si l-am bandajat.
In ultima zi vine Maria, incuie usa, se aseaza pe pat si imi zice. Ioane n-am mai vazut p**a de 3 luni.
Doctorul, nerabdator: si ce i-ai facut?
I-am turnat picaturi in ochi.

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #17 on: June 18, 2013, 15:08 »
 :D tare, profesionist omu, ce sa mai zici  ;D

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #18 on: June 19, 2013, 07:35 »
Scufita Rosie mergea prin padure. La un moment dat se intalneste cu o pasarica care-i spune: - Daca nu te mariti te mananc. Speriata fuge repede la mama sa si ii spune: - Mama, mama, trebuie sa ma marit! - De ce? - Ca ma mananca pasarica.

Salvează râsul românesc!
www.FunkyDonkey.ro & www.Facebook.com/Bancuri

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #19 on: June 20, 2013, 07:22 »
Dumnezeu a creat măgarul şi îi zise: - Tu eşti un măgar. Va trebui să cari într-una greutăţi pe spatele tău de dimineaţa până seara. Vei mânca iarbă şi nu vei fi prea deştept. Şi vei trăi 50 de ani. La care răspunse măgarul: - Să trăiesc aşa 50 de ani e mult prea mult Doamne! Nu mă lăsa să trăiesc mai mult de 30 de ani! Şi a fost aşa. Apoi Domnul a făcut câinele şi îi zise: - Tu eşti un câine! Tu vei veghea bunurile oamenilor şi vei fi prietenul lor cel mai bun. Vei mânca resturile de la masa oamenilor şi vei trăi 25 de ani. La care câinele zise: - Aşa o viaţă 25 de ani e prea mult Doamne! Nu-mi da mai mult de 10 ani. Şi a fost aşa. După care Dumnezeu a creat maimuţa şi i-a zis: - Tu eşti o maimuţă! Vei sări din pom în pom şi te vei purta ca un idiot. Vei fi hazlie şi vei trăi 20 de ani. Maimuţa zise: - Doamne! 20 de ani ca un clown e prea mult. Te rog nu-mi da mai mult de 10 ani. Şi a fost aşa. La urmă Dumnezeu a creat omul şi i-a zis: Tu eşti un om, singura făptură cu raţiune de pe pământ. Îţi vei folosi inteligenţa să îmblânzeşti animale şi să cultivi plante. Tu vei stăpâni pământul şi vei trăi 20 de ani. La care omul zise: - Doamne 20 de ani îmi sunt prea puţin! Dă-mi Doamne cei 20 de ani care i-a refuzat măgarul, cei 15 ai câinelui şi cei 10 ai maimuţei. Şi aşa a făcut Dumnezeu că omul trăieşte 20 de ani ca om, după care se căsătoreşte şi 20 de ani trăieşte ca măgar muncind lucruri grele de dimineaţa până seara. Apoi va avea copii şi va trăi 15 ani ca un câine păzind casa şi mâncând resturile de la familia sa. Apoi la vârste înaintate îşi trăieşte ultimii 10 ani ca maimuţa, se va purta ca un idiot şi îşi va distra nepoţii.

Salvează râsul românesc!
www.FunkyDonkey.ro & www.Facebook.com/Bancuri

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Topic Author
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #20 on: June 20, 2013, 08:17 »
Tari bancurile :D. Keep them coming :D. T-001 hai tata, ai fost provocat :D
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #21 on: June 21, 2013, 18:54 »
O femeie vine acasă și-i zice soțului, "Îți amintești de toate durerile de cap pe care le-am avut în ultimii ani? Ei bine, nu le mai am." "Nu mai ai dureri de cap?" întreabă soțul, "Ce s-a întâmplat?" Soția îi răspunde: "Una dintre prietenele mele mi-a recomandat un hipnotizator... Acesta mi-a spus să stau în fața unei oglinzi, să mă holbez la mine însămi și să-mi repet ''Nu am nici o durere de cap; Nu am nici o durere de cap; Nu am nici o durere de cap.'' Și a mers! Durerile de cap au dispărut.." Soțul a replicat, "Ei bine, este extraordinar." Atunci soția-i spune : "Știi, tu nu ai prea fost un "macho" în pat în ultimii ani. De ce nu te duci și tu la acest hipnotizator să vezi dacă nu poate să te ajute în această problemă?" Soțul a fost de acord să încerce. După consultație, soțul vine acasă, își rupe hainele, își ridică în brațe soția și o duce în dormitor. O pune pe pat și-i spune: "Nu mișca, mă întorc imediat." Se duce în baie, se reîntoarce după câteva minute sare în pat și face dragoste pasional cu soția sa, așa cum nu o mai făcuse niciodată. Nevastă-sa e uluită, "Iubitule, a fost minunat!" Bărbatul îi spune "Nu mișca, mă întorc imediat." Se întoarce în baie, stă câteva minute, se întoarce în dormitor și runda a doua a fost mai bună chiar și decât prima oară. Soția rămâne amețită și extaziată. Bărbatul îi spune din nou, "Nu mișca, mă întorc imediat." Și se întoarce iar în baie. De data asta, soția îl urmează în liniște și acolo, în baie, îl vede stând în fața oglinzii și repetând: "Ea nu este soția mea. Ea nu este soția mea. Ea nu este soția mea...!"

Salvează râsul românesc!
www.FunkyDonkey.ro & www.Facebook.com/Bancuri

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #22 on: June 22, 2013, 11:25 »
Un student ia nota 4 la examenul de Logica si ii propune profesorului:
- Daca va pun o intrebare logica si nu-mi raspundeti imi mariti nota?
- Profesorul: Da.
- Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal si totodata ilogic si ilegal?
Se gandeste profesorul... nu stiu, si ii mareste nota.
Studentul raspunde: - Ca dvs aveti 60 de ani si sunteti casatorit cu una de 24 - este ilogic dar legal; ca sotia dvs are un amant de varsta ei - este logic dar ilegal; ca dvs ii mariti nota amantului sotiei - este si ilogic si ilegal.

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #23 on: June 22, 2013, 13:31 »
Sa vedem cum pot scrie de pe mobil... Mai stiti povestea Albei ca zapada.. Nu stiti insa o bucata din ea... Cand piticii au ajuns acasa prima oara, au vazut-o pe fata culcata intr-un pat. S-au adunat in jurul ei,dar datorita spatiului restrans, mai si repetau ce auzeau din fata. Primul pitic se uita..wow ce piele alba..al doilea repeta "piele alba" al 3-lea la fel... Ce faţă frumoasa ...faţă frumoasa...faţă frumoasa...ce corp frumos...corp frumos...corp frumos. La un moment dat s-a trezit fata de la soapte si a dat sa se scoale din pat. Piticul a anuntat: se scoala...se scoala...si mie...si mie..     

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #24 on: June 22, 2013, 13:40 »
scufita rosie si lupul: vai lupule ce ochi mari ai..ca sa te vad mai bine...ce urechi mari ai...ca sa te aud mai bine...ce coada mare ai....erm aia nu e coada... Vai lupule, am auzit ca s-a casatorit printul cu altcineva, acum cine o sa ma ia si pe mine? Lupul: asteapta sa imi termin tigara si te mai iau eu 1 data.

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #25 on: June 23, 2013, 09:21 »
Bula isi primeste permisul de conducere doar de cateva zile. In timp ce se plimba cu masina pe strazile capitalei este oprit de un politist:
- Dumneata ai lovit cu masina un om. Stii ce trebuie sa faci in astfel de cazuri?
- Da stiu, raspunde speriat Bula, il iau in masina si-l duc la urgenta!
- Atunci de ce nu procedezi asa?
- Nu pot. Am deja cinci raniti in masina.

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #26 on: June 24, 2013, 09:09 »
Dupa ceva ani de casnicie, saturandu-se sa se tot certe, un cuplu se hotaraste sa apeleze la un consilier. Cand ajung la cabinetul consilierului, acesta ii intreaba direct :
- Care-i problema voastra ? Imediat, sotul face o fata lunga si se aseaza mai comod pe fotoliu fara a spune nimic. Sotia incepe sa vorbeasca non stop, descriind problemele casatoriei. Dupa ce o asculta 15 minute, consilierul se apleaca peste ea, o ia de umeri, o priveste in ochi si o saruta pasional. Dupa aceasta isprava, sotia tacea chitic, muta de surpriza si de placere. Consilierul se uita la sot, care statea si mai surprins decit sotia sa. Consilierul ii spune:
- Sotia dvs.are nevoie de asta de cel putin doua ori pe saptamana !!! Sotul se scarpina dupa ceafa si raspunde detasat : 
- Pai...as putea sa o aduc aici in fiecare marti si joi...

Offline EqnX

  • Advanced Member
  • *
  • Posts: 162
  • Karma: +11/-4
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #27 on: June 24, 2013, 12:15 »
O voce disperată la telefon, la ora 5 dimineaţa:
- Alo! Salvarea?
- Da.
- Veniţi repede căci în curte e un nebun ce sună goarna şi ne disperă pe toţi.
- Imediat, daţi-ne adresa!
- UM 04032.

Offline EqnX

  • Advanced Member
  • *
  • Posts: 162
  • Karma: +11/-4
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #28 on: June 24, 2013, 14:44 »
Pe asta doar ce l-am citit, dar m-a amuzat copios :)

Iliescu si Nastase se plimba pe strada. Deodata apare un tigan si smulge geanta din mana premierului si o sterge.
Nastase se repede sa îsi scoata pistolul din buzunar sa traga dupa el, cand Iliescu, calm, îl opreste.
- Lasa, Adriane, si noi am început de undeva!

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Bancuri
« Reply #29 on: June 25, 2013, 14:09 »
Domn doctor, nevasta-mea nu mai vrea sa se culce cu mine! se plange un barbat insurat.
- Vreau sa vorbesc cu sotia dumitale, ii spune doctorul.
Vine femeia. Doctorul:
- E adevarat ce mi-a spus sotul dumneavoastra? De ce nu mai vreti sa va culcati cu el?
- Domnule doctor, sunt foarte obosita. Toata ziua lucrez. Dimineata sar intr-un taxi sa ma duc la serviciu. Cand ajung, taximetristul ma intreaba: 'Facem socoteala sau...' Ca sa fac o economie, aleg 'sau'.
Ajung la serviciu, seful imi zice: 'Iar ai intarziat. Ce facem, iti taiem din salariu, sau?...'
Bineinteles, aleg 'sau'. Dupa lucru, obosita, ma urc intr-un taxi si acelasi lucru...
La care doctorul:
- Ei, si acum, ce parere aveti, ii spunem sotului, sau ?...