Author Topic: Re: Palavrageala  (Read 57548 times)

Offline MadMan

  • Hacks Moderator
  • Honored member
  • WickedSick Member
  • *
  • Posts: 2044
  • Country: ro
  • Karma: +92/-107
  • I don't suffer from insanity, i'm enjoying it!
  • Awards Hacks staff member [RARE] Tours staff member [RARE] Junior Tournament Member [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #390 on: August 08, 2014, 23:05 »
YEEEEEEEEEEEEEEEE !

VOICULESCU E LA INCHISOARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)))))))))
La fel ma voi bucura si eu cand il voi vedea pe Basescu la inchisoare ;D
Quote from: mrNiceguy
Quote from: MadMan
I didn't make this topic for anybody from my team except myself



Sig material >.<

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #391 on: August 09, 2014, 01:24 »
La fel ma voi bucura si eu cand il voi vedea pe Basescu la inchisoare ;D

e drept , toata lumea are dreptul la o opinie , dar nu inseamna ca toata lumea are dreptate .

conform tie , ce sfantu a facut Basescu Traian ?

sa nu uitam ca :
1. o ducem mai bine decat : Grecia , Spania , Portugalia , Lituania (care aminteste-ti s-a oferit sa vanda intreaga tara Suediei si sa-l recunoasca pe Carl XVI Gustaf drept rege ... adica cata demnitate mai ai daca ai ajuns chiar in punctul in care te declari colonie ????) Cipru (ordinea recesiunii in Europa
2.  cand guvernul Ungureanu a picat , euro era 4.34 lei . cu Ponta a ajuns si la 4.61 lei , in prezent fiind la un " decent " 4.45 lei BNR (de la banca il iei mai scump , e clar)
3. dupa ce 21000 de asa numiti " pensionari " au furat statul cu pensii intre 980 lei si 8800 lei , prietenul Ponta a zis " pai ii iertam , plateste Statul " ... adica eu , tu , eXqtr , T-001 , parintii nostrii , fratii si surorile noastre , neamurile ... adica PROSTII . adica , domnul Ponta a LEGALIZAT FURTUL !
4. nu imi amintesc ca Boc (pe care sincer il detest ...) sau Ungureanu sa fi avut CV-uri false , titluri inchipuite , si sa fie mai prosti decat prevede legea zimbabuezeana !
5. cum mai stai cu MTO-ul ? adica Medium Term (Budgetary) Objective ? :D nu de alta , dar ... din cate stiu eu , nu ai facut masteratul si doctoratula la Hardward . eu am terminat abia un parlit de master la Petrol si Gaze ...
6. de la numirea primului guvern Ponta , au existat INCOMPATIBILI : prietenul de breasla , Victor Alistar , avocat si prieten de afaceri , a fost din prima declarat incopatibil , dar in fata presei nu doar ca a negat totul , dar a zis ca este o facatura a adversarilor politici , asta in timp ce un ziarist ii arata declaratia tiparita de la ANI , care spunea in detalie cum si de ce e incompatibil !
7. cei mai dezastrosi ani la BAC au fost ... ultimii 3 ?! pai e si simplu : cand economia e subreda , nu ai cum sa faci performanta ! uita-te la tarile africane si compara-le cu tarile scandinave . economia si educaatia sunt mana in mana !
8. cand Adrian Nastase a fost incarcerat , Ponta , la EuroNEWS a declarat ca " Mister Nastase is not my friend " . ete pula , conducatorul de doctorat a fost Nastase , cel care l-a numit " Micul Titulescu " a fost Nastase , cel care l-a propulsat in functia de Presedinte al Tineretului Social-Democrat a fost ... Nastase !
sa fim seriosi !
9. declaratie de viitor presedinte (s-a dat de gol ... LOL) :
10. cand am castigat platoul din Marea Neagra, proces intentat de ... Base !!!! , Tariceanu ca prim-ministru , deja batuse palma cu o firma de apartament din Canada ! doar dupa ce a iesit la rampa Base , si de acolo a picat guvernul Tariceanu !
11. apropo de Tariceanu , faza ce o stiu de la un foarte bun prieten de familie , topograf de profesie : stiai ca Tariceanu are 10.000 mp la Rosia Montana ? suprafata ce a cumparat-o cu ~ 6000 euro adica 0.6 euro / mp , si daca proiectul Rosia Montana (care a trecut de Parlament , sa nu uitam - cine avea oare majoritatea ???) dar care nu a primit niste avize de mediu pentru ca Presedintia a semnalat niste nereguli in contractul intre Statul Roman si Gold Corporation (contract petcetluit de Adi Nastase) , Tariceanu ar fi primit pentru cei 10.000 mp incredibila suma de 300.000 euro . adica profitul era de 50 de ori pretul pe care l-ar fi bagat in afacere ! super tare !
12. apropo , ce parere ai despre pedofili ? intrebare pe bune ! ai auzit de Robert Negoita , ala de se ducea cu smecherii din PSD in Delta Dunarii , si futea fete de 16-17 ani ? s-a mai auzit ceva de scandalul acela ? cica , si Mazare ar fi implicat prin dosar - am stat in Prahova , Negoita fiind prahovean , cam circulau zvonurile .
13. caci ajungem la prietenul Mazare , care , pe langa ca a mintit CRAS cu si despre Nicusor Constantinescu , cum ca ar fi grav bolnav (daca doamne fereste , tu sau eu , sau eXeqtr sau T-001 am avea cancer , ne-ar putrezi oasele in Romania , ca nu am avea bani sa mergem nici macar in Ungaria sa ne tratam , daramite in SUA) l-am mai scos si din raha tpe fiu-so care a condus cu 180+ km/h pe Autostrada Soarelui , si a declarat in fata presei si a Politistilor ca " a condus masina un prieten , si ca i s-a facut rau , si s-au schimbat soferii " . cand a fost pus in fata pozelor facute de aparatul radar , a dat-o la intors , si toata chestia s-a masamulizat . adica , ce a facut fiu-so e penal de-a binelea ! fals , uz de fals , fals in declaratii + condus cu viteza excesiva . 4 ani de inchisoare ! si apropo , nu conducea un Logan , ci un Jaguar !
14. apropo de Mazare jr. , la 18 ani a primit un Masserati Quattroporte . io la 18 ani am primit 100 de lei si un torn ! daca ceream mai mult , luam si-un sut in cur ! what about you ?
15. si apropo de 18 ani , fiu-so cel mare al lui Nastase , cand a implinit 18 ani , aprimit cadou ... 50 de hectare de padure la Snagov , padure ce a fost " donata " pentru a nu se plati absolut NICI-O TAXA !
fara sa te iau la mishto , tu la 18 ani ce ai primit de la taica-to ? eu 100 de lei ! sper ca macar tu ai fost la jumateatea distantei intre mine si Nastase Jr. ... adica macar un Porsche sa fi primit !

vezi tu , asta sunt 'nspe mii ! dosarele-s ingropate , pentru ca si procurorii care le dau curs , sau politistii , sau judecatorii , sunt murdari , si apartin vechiului sistem , in care spaga rezolva ORICE !

uite , avenit o tanti pe care o cheama Camelia Bogdan ! 33 de ani , fara frica de nimeni , din Timisoara , care are publicate 98 de lucrari stiintifice + o carte de 590 pagini intitulata " Spalarea de bani " , o tanti judecatoare , pe care o doare fix in spitz de ce zice 1 si altu , si care si-a facut datoria FATA DE STATUL ROMAN !

io-s ceva mai batran decat tine , nu cu mult , si mai umblu prin cercuri cu oameni de 40-50 de ani , oameni cu carte , si mai aud ce debiteaza .
scuza-ma , dar pe vremea lu' Ceausescu , sa fi avut un salariu de 5000 $ , se zvoneste ca era unul dintre putinii milionari in lei din tara , fiind tolerat de Ceausescu din cauza activitatilor lui in firma Crescent care era firma Securitatii , si pe vremea lu' Impuscatu sa-ti fi permis sa schimbi casele de 4 ori (!!!) , scuza-ma , dar Voiculescu a dus-o extraordinar de bine !

eram foarte mic cand a venit revolutia , insa mai tin minte cand mergeam si stateam la coada cu bunicu-mio , fie-i tarana usoara , ca sa cumparam ulei , si erau sticlelea alea de bere de 0,5 L innegrite , in care ti se turna cu palnia ulei dintr-un butoi de metal - butoi dintr-ala folosit si in industria petroliera aka 1 baril , mai tin minte cum am stat odata la coada ca vroiam sa-mi cumpar un corn Napoca - dintr-ala semiluna - si aveam o moneda de 3 lei - dintr-aia metalica cu industria petro-chimica pe ea - http://media1.allnumis.com/65/3-lei-1963_65_386665717cc3f84d3L.jpg , mai tin minte primul Pepsi baut , si nu era chiar ieftin , sau cand taica-mio , cadru militar , a fost chemat in miez de noapte in seara de Craciun , de 2 soldati , sa mearga la Unitatea Militara pentru ca " vin teroristii " . iti dai seama cat de nashpa a fost ca pentru un copil , de Craciun  , sa-l vezi pe taica-to ca pleaca si nu stii de ce .
saracu , numai el a stiut cat de rau poate sa fie ...
eu stiu ce eforturi au facut ai mei pentru mine , pe vremea lui Ceasca , si nu le-a fost usor . salariile au fost mici , iar un pula-bleaga de Voiculescu , avea tot ce-i vroia pula lui in casa : carne , ulei , lapte , dulciuri . cand ficele lui mancau ciocolata , eu mancam o glucoza dintr-ai ce o spargeai cu ciocanu ... nu cred ca ai prins tu vremurile alea , si chiar nu doresc nimanui sa le prinda din nou !

insa , de bine de rau , Tata Base , a facut mai mult bine decat rau !
chiar cu taierea aia de salarii si pensii - care crede-ma , nu i-a convenit deloc lu' taica-mio pentru ca nu s-a taiat 25 % ci 33 % la cadrele militare , dar , pana si el a zis ca " mai bine sa ne dea mai putin , decat sa ne dea 3 luni tot , si dupa aceea sa facem foamea ca rusii din 1992 pana in 1996 ! daca mai tii minte , intre anii aceia , in Rusia nici nu se mai plateau salariile , pentru ca inflatia era asa de mare si lichiditatile asa de mici , incat tara era vraiste !

insa , vreau sa-ti zic doar atat : in 1990 , Statul Roman a angajat cativa detectivi economici , ce trebuiau sa gaseasca fabuloasa suma de 2 miliarde $ , suma fiind profitul firmei Crescent la care a lucrat Voiculescu .
dar ce mai , uite aici si fragmentul :

sa-ti mai amintesc ca , desteptul de Ponta a sters datoria Irakului , datorie ce era de pe vremea lui Ceausescu ???? erau sute de milioane de dolari !
pai , acuma cu criza asta : 2 miliarde $ + titei irakian (fara sa mai pun la socoteala dobanda) ne stricau ??? am fi fost mai tari decat China !

nu vreau sa politizez sectiunea asta de forum , dar PSD-ul & company au facut foarte mult rau acestei tari .
nu ca in PDL , PNL si mai stiu eu ce partid ar fi sfinti . nici pomeneala .
insa , cred ca toate partidele puse la un loc , nu au avut o cifra de afaceri cat PSD-ul .

p.s. : acum ceva ani buni , eram in Ploiesti si lucram la campania unui smecher din Campina , ce candida la Primaria Ploiesti . lucram pentru Partidul Conservator , si am auzit multe , inclusiv ca tipul la care ii faceam campanie era un director foarte mare in Romtelecom - faci cumva legatura intre cele 3 milioane euro platite de Romtelecom cand a stat in sediul Grivco si cine conducea Romtelecomu ? hmmm , prea multe coincidente ... in fine , noi impatuream la pliante si lipeam plicuri ca prostii , si pula asta de candidat vine cu o pizda de 18 ani , amanta-sa , (el avea cam 38-40 de ani) , s-a uitat la noi din usa , a ras (!!!) si-a aprins o tigara si a plecat ! isi permitea , pentru ca prostii lucrau , nu primeau nici macar apa , nu mai vorbesc de mancare , iar banii i-am primit cu tzaraita , in rate , si nici macar integral ...



Offline MadMan

  • Hacks Moderator
  • Honored member
  • WickedSick Member
  • *
  • Posts: 2044
  • Country: ro
  • Karma: +92/-107
  • I don't suffer from insanity, i'm enjoying it!
  • Awards Hacks staff member [RARE] Tours staff member [RARE] Junior Tournament Member [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #392 on: August 09, 2014, 10:29 »
Boss, te rog, LASA-MA!!!
Lucrurile astea s-ar fi intamplat oricum, dar cu Basescu e mai grav.
Nu-l mai ridica in slavi ca nu merita.
Nu degeaba vezi atata show anti-el, nu degeaba vezi atata lume nemultumita, atatia condamnati pe ultima suta de metrii ca l-au suparat si nu s-a lasat pana ce nu si-a vazut ambitia cu ochii.
Nu avem nevoie de un tiran, un Putin de Romania.

Lasa-ma boss cu galgara politica ca nu intra in expertiza mea si nu ma intereseaza.
Nu l-am votat acu 10 ani si stiu de ce...ca am visat noaptea ca e un dobitoc si jumatate si ca va face cum il taie capul.
Am avut dreptate, e cel mai prost presedinte pe care-l va avea vreodata tara asta si nimic din ce poti scrie nu-mi va schimba parerea.
The End. ;D
Quote from: mrNiceguy
Quote from: MadMan
I didn't make this topic for anybody from my team except myself



Sig material >.<

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #393 on: August 09, 2014, 13:59 »
Boss, te rog, LASA-MA!!!
Lucrurile astea s-ar fi intamplat oricum, dar cu Basescu e mai grav.
Nu-l mai ridica in slavi ca nu merita.
Nu degeaba vezi atata show anti-el, nu degeaba vezi atata lume nemultumita, atatia condamnati pe ultima suta de metrii ca l-au suparat si nu s-a lasat pana ce nu si-a vazut ambitia cu ochii.
Nu avem nevoie de un tiran, un Putin de Romania.

Lasa-ma boss cu galgara politica ca nu intra in expertiza mea si nu ma intereseaza.
Nu l-am votat acu 10 ani si stiu de ce...ca am visat noaptea ca e un dobitoc si jumatate si ca va face cum il taie capul.
Am avut dreptate, e cel mai prost presedinte pe care-l va avea vreodata tara asta si nimic din ce poti scrie nu-mi va schimba parerea.
The End. ;D

lasa-ma sa-ti raspund pe rand , ca sa vezi ce tampenii ai scris .
da acuma pe bune !

" lucrurile astea s-ar fi intamplat oricum , dar cu Basescu e mai grav " ... cum stii ? in baza a ce ?
eu , de bine de rau , ti-am zis niste intamplari care se gasesc in ziare , in presa , la tv , filmate si puse pe youtube , sunt dosare pe rol ... te rog , nu pune SF-ul pe acelasi taler cu realismul . sunt 2 concepte diferite !
in momentul in care Base l-a intrbat pe Ponta si pe idioata de la Economie : " luati 6 miliarde de acolo , cu ce acoperiti gaura respectiva " si raspunsul a fost " lasati ca ne descurcam " ... pai scuza-ma MadMan , daca la tine 6 miliarde lei sau euro e acelasi lucru cu datoria ta de 100 de lei pt colegul de camera ... ma intreb ce e in capul tau ...

" nu-l ridica in slavi " . nu-l ridic , nu-i fac piedestal . in intreaga " elogie " ce am vorbit-o cu si despre PSD , nu l-am mentionat decat de 3 ori pe Base .
legat de plafonul marin castigat de noi , Base s-a zbatut !
lasa-ma sa te intreb ceva simplu : care sunt atributiile presedintelui ????
iti pariez pe o bere ca te-am blocat acuma !
presedintele , printre altele , se ocupa de Politica Externa a tarii , fiind Primul Reprezentant pe Plan Extern , urmat de Ministrul de Externet , Presedintele Senatului si abia acum Prim-Ministru !
stii ? e chestia aia numita Cultura Civica , ai facut si tu , aminteste-ti !
degeaba se agita Ponta ca Pepsi-ul , locul lui e pe locurile din spate !

" show-uri anti-el " ... sa-ti zic o chestie : suntem singura tara cat de cat democrata care l-a suspendat de 2 ori , si de 3 ori a fost in functie ! tu ai urmarit de curiozitate cum a fluctuat euro in perioada aia ? ma indoiesc ! iar condamnatii astia pe suta de metrii ... sa-ti reamintesc ca Vosganian , precum si altii , si 1 singur senator PDL - ala cu mita cu puii , au fost protejati de Parlament , prin neridicarea imunitatii .
daca la tine : mita , hotia , fals in declaratii de interes/de avere , fals si uz de fals & others  , sunt lucruri ok , inseamna ca ceva nu e in regula cu tine ! serios !
in tari civilizate , si iau zona scandinava , NICI MACAR NU S-A AUZIT DE MITA ! Canada , Australia , Noua Zeelanda , Japonia ... mai are rost sa-ti dau exemple " proaste " ?
in rest , dosarele celor pe care ii vezi la puscarie , sunt vechi de cand haual .
dosarul lui Voiculescu e din 2003 deschis , deci inseamna ca a fost facuta cercetarea mult mai devreme, pentru a se aduna probel a dosar .
Duicu , pardon Dr. Duicu (ca are doctorat - nu conteaza ca-i plagiat , nu ?) , dosarul e de 4 ani , si a fost intarziat cu tactici de genu " avocatul meu nu mai vrea sa ma reprezinte , trebuie sa mi-l schimb " si " la primul terment , noul avocat spune ca nu a avut timp sa studieze dosarul , si cere un termen mai lung - de 3-4 luni " si asa se castiga timp , pana cand fapta se prescrie !
daca nu aveam unchi avocat , si avocat bun de profesie , care sa-mi mai explice lucruri , te credeam pe cuvant ... dar pe moment , tu nu ai zis absolut nimic .

tiran ? serios ? dovezi man , dovezi !
lumea se invarte stric pe dovezi .
daca o pizda se duce la politie si zice ca ai violat-o , tu ai tot dreptul sa ripostezi si sa zici " ce dovezi ai ? " !

" Nu l-am votat acu 10 ani si stiu de ce...ca am visat noaptea ca e un dobitoc si jumatate si ca va face cum il taie capul. " stiam ca Antena 3 spala creiere , da ... nici chiar asa !

" Am avut dreptate [...] " nope , chiar deloc ... " nimic din ce poti scrie nu-mi va schimba parerea "
doar atat iti " spun " ca sa nu-ti scriu .
ia da click aici , si vezi ce zice d-na profesoara . film de 1 minut : http://www.gandul.info/politica/votantul-psd-care-crede-si-nu-cerceteaza-eu-pentru-dl-ponta-am-un-cult-al-personalitatii-13006464
esti cumva si tu din Banie , de-l ai sudat pe Ponta de cap ?
ai citit lucrarea lui de PLAGIAT ? plagiat ordinar , nu oricum ... apropo , in interviul lui catre EuroNEWS a spus , ca daca vor exista indicii (a nu se face confuzia cu dovezi , indiciul e indiciu , dovada e dovada ... e procuror , ce mama draq , doar stie ce vorbeste ... ROFL) el va demisiona .
ei bine , exista si indicii , exista si dovezi negru pe alb ...
apropo : Ponta a fost 4 ani procuror . cate dosare crezi ca a rezolvat ? in medie 9 pe an . adica 36 !
am un prieten procuror la Ploiesti , in primul an a primit 73 ! facea spume ca nu avea timp nici sa respire .
diferenta intre cei 2 este ca prietenul meu e la Judecatorie , Ponta a fost la Tribunal , si nu avea voie sa fie la Tribunal daca nu avea minim 6 ani experienta juridica si un anumit target de dosare atins .
mai pe romaneste , a incalcat legi , i-a facut pe altii sa incalce legi pentru el , pentru ca erau manipulabili si/sau au facut chestii care puteau sa-i coste , si baiatul a calcat pe cadavre !
- bat obrazul cu degetul - ... ca nu exista emoticon cu asa ceva !

stiu ca esti in Bucuresti , in 95 % din afaceri se rezolva cu " bani , plasa , partidul sau o muie scurta " ... da , sa fim seriosi : asta nu inseamna si competenta !

pe moment,  eu si eXqtr , suntem someri , ma rog el misca ceva , eu misc altceva , dar tot someri suntem .
crezi ca suntem tampiti ca oameni ? ca suntem handicapati ? nu ! suntem doar ne-pilosi !
eu am luat locul 1 pe tara , la un proiect de chimie la Master , asta a fost in 2012 . si , crezi ca a venit careva sa ma intrebe de sanatate ? si sa nu crezi ca erau nu-stiu-ce prostii de chimie . nah , era o chestie cu si despre COMBUSTIBILI , ca si-asa sunt scumpi la noi !

si nu am zis nimica inca de BOR , si cum Ponta , a votat la secret , fara dezbatere publica , plata salariala a 19000 de cantori de biserica , plata salariala fiind facuta de Consiliile Judetene , ce primesc bani de la ... Guvern !
adica , de la mine , tine , de la fraieri !
asta nu ca BOR nu ar avea fonduri , dar daca pot sa ciupeasca ... de ce nu ?
si Ponta , s-a bazat pe faptul ca el va castiga cel putin 19000 de voturi din afacerea asta !

NICAIERI , INTR-O TARA SANATOASA LA CAP , NU S-A MAI POMENIT ASA !
NICI IN UNGARIA NU SE FAC MAGARII DE GENU ASTA !
probabil de aia au si drumuri mai bune decat noi !

Offline MadMan

  • Hacks Moderator
  • Honored member
  • WickedSick Member
  • *
  • Posts: 2044
  • Country: ro
  • Karma: +92/-107
  • I don't suffer from insanity, i'm enjoying it!
  • Awards Hacks staff member [RARE] Tours staff member [RARE] Junior Tournament Member [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #394 on: August 09, 2014, 14:37 »
stiu ca esti in Bucuresti , in 95 % din afaceri se rezolva cu " bani , plasa , partidul sau o muie scurta " ... da , sa fim seriosi : asta nu inseamna si competenta !

pe moment,  eu si eXqtr , suntem someri , ma rog el misca ceva , eu misc altceva , dar tot someri suntem .
crezi ca suntem tampiti ca oameni ? ca suntem handicapati ? nu ! suntem doar ne-pilosi !
Oi fi in Bucuresti dar nu-s bucurestean...e o diferenta.
Las ca si eu sunt somer, am terminat la Poli, tot somer sunt, incerc si eu ca deh nu m-am chinuit degeaba sa fac o facultate...tot somer sunt.
Nici eu n-am pile,nici eu nu-mi gasesc de munca, n-am fost crescut in puf stai calm.

Eu doar ti-am explicat ca-l ridici in slavi pe Base' de parca ar fi erou de razboi si e un comunist mai mare ca Ceausescu si Iliescu.
N-am zis ca Ponta e usa de biserica, nu ma intereseaza de nici1 dintre ei. D-aia nici nu ma mai duc la vot de nici o culoare de cand a iesit Base presedinte, ca e totul in zadar. Oricum sunt toti hoti,n-ai pe cine alege.

Dar tu-mi scrii numa nasoale de toti,mai putin Basescu...lasa-ma dracu in pace daca sta asa treaba.
Vrei sa fim neutrii? pai hai sa fim neutrii. Nu-mi spune doar partea in care Ponta si X Y Z gresesc iar Base nu.
E jigodie de om mai mare ca toti tiganii "mafioti" din tara...Putin de Romania.
De la 4 la 5 ani si 2 mandate.
De la amenintari cu "dat drumul la dosare" la puscarie ptr toata lumea...face el cinste.
Mi se rupe sid e Voiculescu,si de Ponta,si de toti. Serios.
Dar nu mi-l scoate pe Basescu erou ca nu e.
A bagat tara in kkt cum o s-o faca si ponta si toti dupa, ptr ca atat stiu. Toti fura de unde apuca de restul li se rupe.

Momente c-astea vorba lui X..."Nu-mi e rusine ca sunt roman, mi-e rusine ca altii sunt"
Quote from: mrNiceguy
Quote from: MadMan
I didn't make this topic for anybody from my team except myself



Sig material >.<

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #395 on: August 09, 2014, 15:10 »

Oi fi in Bucuresti dar nu-s bucurestean...e o diferenta.
Las ca si eu sunt somer, am terminat la Poli, tot somer sunt, incerc si eu ca deh nu m-am chinuit degeaba sa fac o facultate...tot somer sunt.
Nici eu n-am pile,nici eu nu-mi gasesc de munca, n-am fost crescut in puf stai calm.


scopul nu era sa te ofensez, ci ma gandeam k poate te-ai obisnuit cu " standardul bucurestean " ... care pentru mine e un NO-NO


Eu doar ti-am explicat ca-l ridici in slavi pe Base' de parca ar fi erou de razboi si e un comunist mai mare ca Ceausescu si Iliescu.


Ceausescu , cand era Colonel (LOL) a mitraliat 2 sate in Vrancea , pentru ca nu vroiau taranii sa intre in colectiv .
Bunicul fostului meu coleg de camera din facultate , a fost impuscat in cap de comunisti , in fata nevesteii si a celor 2 copii . asta , pentru ca a fost in Famfara Regala , si ca primise niste teren prin Decret Regal , odata pentru primul Razboi Mondial , si apoi pentru ca era in famfara . nu a vrut sa colectivizeze terenul , si a platit pretul suprem .

Iliescu a complotat pentru uciderea lui Ceausescu . toata revolutia de el e complotata . el a chemat minerii de 2 ori la Bucuresti . Odata au ajuns si au facut macel !!!
ma indoiesc ca mai stii ceva de la televizor , caci cred ca esti mai tanar decat mine .
dar o imagine mi-o mai aduc aminte de la TVR . cand minerii au prins-o pe o gravida si o loveau cu bestialitate cu ceva ciomage ... a fost una dintre sutele de victime !
numai pentru chestia asta , Iliescu ar trebui spanzurat !

Basescu , cel pe care tu zici ca-l ridic in slavi - si o sa-ti zic ce ce nu-mi place la el , a fost in timpul in care Iliescu era mare sef prin partid , un simplu Capitan de nava . inafara de echipajul lui , nu avea cui sa dea ordine . chiar si el a zis-o : mai aducea blugi din afara , cafea , tigari etc .
afaceri de genu faceau toti care erau la granita , de la Jimbolia si pana in Satu Mare .
mie pe vremea lui Ceausescu , imi aduceu lapte praf Milupa din Ungaria , ca nu era lapte pe piata .
si taica-mio cunostea ceva unguri care stateau in Satu Mare , si mergea odata la 2 saptamani cu trenul , scotea banu, lua 4 cutii de lapte praf , si hai inapoi .

Basescu , nu a fost / nu este criminal ! asta sa o tii minte ! nu a ordonat niciodata " omorati-i " .
ce a luat decizii proaste , da !
uite , pentru mine , cea mai proasta decizie care a luat-o el , in defavoarea tarii mele , este oferirea cetateniei romane moldovenilor de peste Prut .
eu am avut o groaza de moldoveni la facultate . 20 % ei au fost extraordinar de OK . restul , erau cu niste aere , de nici americanii nu si le-ar fi afisat daca erau in facultate cu mine .
multi , se bateau in piept ca " suntem rusi , facem ce vrem " , dar repede si-au luat buletin si pasaport romanesc .
la Lukoil , rafinaria Teleajan - acum e Lukoil , nu te poti angaja daca nu stii limba rusa . si rafinaria prefera sa aduca oameni din Moldova, ce au terminat Limbi Straine - adica engleza de balta - si sa le faca trainingul la lucru , decat sa angajeze romani ce au terminat Petrol&Gaze , oameni ce sunt capabili , si eventual sa-i invete ceva rusa .

sunt prizonier in propria-mi tara !

prin 1991 , Iliescu a trecut prin Targu Mures , Sighisoara , Rupea , Brasov . a facut un traseu . eram cu bunicu-mio , fie-i tarana usoara . Iliescu a venit la o baie de multime , caci in 1992 erau alegerile .
un copil de langa mine a vrut sa faca o poza cu el , si repede a fost bruscat " nu acuma , nu am timp " .
in paralel cu :
2 vietnamezi , colegi de universitate , au mers la Sinaia . au dat bot in bot cu Basescu si nevasta-sa . l-au abordat pe romana " Domnu' Presedinte , se poate o poza ? " . au facut 2 !
aici e diferenta intre oameni , si felul in care se apropie de populatie .


De la 4 la 5 ani si 2 mandate.


proiectul pentru mandat de la 4 la 5 ani a fost votat pe vremea lui Nastase . get your facts right my friend !
aia nu e vina lui Basescu .


De la amenintari cu "dat drumul la dosare" la puscarie ptr toata lumea...face el cinste.


daca tu ai merge impreuna cu cativa colegi de clasa , la un interviu , si ar fi in etape , si la un moment dat , observi ca cei mai marlani dintre colegi , cei mai puturosi si pilosi dintre ei , sunt cei mai apreciati , sa nu-mi zici tu mie , ca nu ai face tot ce-ti sta in putere de a le baga bete in roata , in sensul ca ai scoate cartile de joc pe masa , si le-ai spune angajatorilor " eu sunt potrivit pentru postul X pentru ca : 1. , 2. , 3. , iar competitorii mei , au facut aia , aia si aia , ii doare in cot , si nu-mi convine ca sunt mai apreciati decat mine".

parerea mea ... si experienta mea, pentru ca am pati-o chiar eu . diferenta e ca am fost cu 3 trepte mai bun decat pilosii care isi aveau parintii in companie . partea proasta pentru mine ? pai , oricum aia au fost angajati , pe alte posturi ... si m-am strofocat f mult , sa obtin un amarat de post , pe care oricum ei il obtineau ... no comment


Momente c-astea vorba lui X..."Nu-mi e rusine ca sunt roman, mi-e rusine ca altii sunt"

nu stiu cine a zis vorba asta , poate tu ai inventat-o , dar e extraordinara !


Offline MadMan

  • Hacks Moderator
  • Honored member
  • WickedSick Member
  • *
  • Posts: 2044
  • Country: ro
  • Karma: +92/-107
  • I don't suffer from insanity, i'm enjoying it!
  • Awards Hacks staff member [RARE] Tours staff member [RARE] Junior Tournament Member [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #396 on: August 09, 2014, 15:35 »
Eu la Xeqtr am citit-o prima data asta cu "Nu-mi e rusine ca sunt roman, mi-e rusine ca altii sunt"  :P
Xeqtr->X pe scurt :)))

Bine boss, asa e, ai dreptate,e ca tine.
Politica nu e punctul meu forte nici nu prezinta interes.
Nevoia omenirii de a fi condusi de catre cineva...fie zeitate fie imparat presedinte sau seful de la munca...e de vina ca acceptam toate cate ni se-ntampla.
Dar suntem prea mici si nesemnificativi sa putem schimba ceva.
Nu depind ei de noi ci noi de ei si asta nu se va schimba.

Las-o balta ca ajungem nicaieri asa.
Esti mult mai documentat ca mine dar daca ma interesau toate astea faceam si eu ce faci si tu, citeam despre ele.
Quote from: mrNiceguy
Quote from: MadMan
I didn't make this topic for anybody from my team except myself



Sig material >.<

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #397 on: August 09, 2014, 22:34 »
I ain't even gonna read all this. Nici nu stiu de ce va bateti creierii cu chestii de gen politica/politicieni. Tot in gunoi stam si tot in gunoi vom sta indiferent de ce marlan ajunge in locul lui basescu.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline MadMan

  • Hacks Moderator
  • Honored member
  • WickedSick Member
  • *
  • Posts: 2044
  • Country: ro
  • Karma: +92/-107
  • I don't suffer from insanity, i'm enjoying it!
  • Awards Hacks staff member [RARE] Tours staff member [RARE] Junior Tournament Member [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #398 on: August 09, 2014, 22:53 »
Stiu,asa e.
N-am zis ca Ponta e mantuitorul salvatorul crucificatorul pizdii Mariei Magdalena dar scorpi a facut sa sune de parca Basescu e trimisul lui d-zeu pe Pamant si nu e.

Quote from: mrNiceguy
Quote from: MadMan
I didn't make this topic for anybody from my team except myself



Sig material >.<

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #399 on: August 10, 2014, 04:11 »
Stiu,asa e.
N-am zis ca Ponta e mantuitorul salvatorul crucificatorul pizdii Mariei Magdalena dar scorpi a facut sa sune de parca Basescu e trimisul lui d-zeu pe Pamant si nu e.

din pacate , cred ca te-ai lasat dus de val . nu l-am prea pomenit pe Base in ce am zis mai devreme , dar cred k faptul k m-am luat de ceilalti te-a facut sa crezi ca tin neaparat si indobitocit cu el .
in unele probleme sunt pro Base , pentru ca impartasesc aceeasi viziune , in altele sunt perfect neutru pentru ca pur si simplu nu cunosc indeajuns sau nu ma intereseaza , iar in altele nu am fost deloc deacord .

dar per total , ca si om , mi s-a parut mult mai abordabil decat ceilalti politicieni . probabil e si profesia devina , dat fiind faptul ca marea majoritate a politicienilor sunt ... avocati , sau juristi , economisti etc .
probabil nu e cel mai destept presedinte din Europa , si nici nu trebuie pana la urma , dar sunt de parere ca ar trebui sa aiba consilieri de calitate in jurul lui , alesi pe criterii pur profesionale si de competenta .

asta e parerea mea .

legat de ceilalti ... pai , eu 1 nu ii suport pe parveniti . sa nu-mi zici mie MadMan ca ti-ar conveni sa ti se prezinte cu acelasi titlu ca si tine sau un titlu superior , unu care abia s-a tarait prin facultate .
nu am fost cel mai destept sau muncitor de la mine din clasa , dar cand era de pus osu , zi si noapte trageam . si nu am intarziat decat o singura data cu proiectele ce trebuia sa le fac , si asta pentru ca si munceam , si mergeam la cursuri la master , si mai faceam si niste cursuri de autocad in privat . nu aveam cum sa ma impart in 4 parti ...
de asta sunt eu asa de "razvratit" impotriva celor care inafara de " hapa hapa " nu stiu , dar salarii imense au , si masini , si vile , si femei , si afaceri etc . iar pe ei , niciodata nu-i opreste politia in trafic , iar pe mine ... no fucking comment !

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #400 on: August 10, 2014, 12:12 »
are careva cunostinte de mecanica (masina)?

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #401 on: August 10, 2014, 12:57 »
depinde ce si cat de complicat ... si ce model de masina ?
daca e masina de cusut ... nu ma pricep  ;D

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #402 on: August 10, 2014, 13:12 »
Logan. Imi face probleme din senin cu demarorul (cred). Cand ii dau cheie pe pozitia de baterie, imi palpaie luminile in bord; cand ii dau demaror se sting de-a dreptul. Tot. Cand revin pe pozitia de dinainte (bateria) imi revin luminile dar cam tot palpaite. Am verificat bateria si prin "ochiul de verificare" sau cum ii zice pare verde. A fost schimbata de mai putin de 1 an parca deci nu cred sa fie bateria. Sa fie oare electromotorul? Sa fie ceva siguranta din bord? Bujii le-am schimbat. Pur si simplu cand dau demaror nu doar ca mi se stinge tot dar nici macar nu aud "maraitul" ala care precede pornirea motorului, doar un clic. Am citit ca nu e bine sa dau chei ca poate mi se strica si bendixul daca merge asa "pe sec". PS. am sub 100k km circulati, asa ca nu e chiar vechitura de pe lume chiar daca are 9 ani deja.

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #403 on: August 10, 2014, 13:23 »
cu loganul nu m-am prea lovit , insa :
1. scoate borna de la o baterie si lasa-o asa cam 2-3 minute , poate chiar si 5 , sa nu ai nici-un curent pe circuit . ideea e ca sa resetezi calculatorul . cu ocazia asta elimini " ceva "  de pe lista
2. daca nici asa nu merge , vezi sa dea cineva la cheie , si verifica electromotorul . mai precis : sunete ciudate - daca periile sunt duse , de exemplu , ar putea sa faca un zgomot ciudat .
3. electromotorul il verifici la un electrician cu un voltmetru dintr-ala profesional , in stand-by cu motorul pornit , trebuie sa dea nu anumit voltaj/amperaj . o sa isi dea seama dupa cum baga curent in baterie , fara consumatori , si/sau cum baga curent in baterie cu consumatori .
4. electromotoarele sunt putin scumpulete , in principal s-ar putea si repara , depinde de stricaciuni . sa iei unul nou , tre sa dai cam 100 euro daca nu mai mult .
5. nu stiu daca gasesti la dezmembrari , dar , daca e electromotorul , incearca si la dezmembrari , acolo daca il iei cu 200 lei e bine , numai sa-ti dea " garantie " - puncte de vopsea pe suruburi , ca sa nu zica ca-l desfaci , ca daca nu e bun , il duci inapoi sa-si faca ciorba cu el .
6. crezutu-am ca ai vre-un cod de eroare ... era mai usor de verificat
7. da nu aveai tu un Mercedes E-Class ? ups , te-am dat de gol .
8. daca vrei mult mult mai profesional , ca raspuns , pot sa-l sun pe mecanicul meu , maine . ca azi nu raspunde nici sa-i dau bani :)))
9. bateria , daca zici ca e noua ... in general nu ar trebui sa faca probleme , cu toate ca am mai auzit cazuri cu bateria noua ... o varianta ar fi sa lasi bateria la redresor vreo 4 ore max , sa nu-ti puste dracului :))) si eventual sa o incerci dupa scurta reincarcare

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #404 on: August 10, 2014, 13:25 »
apropo , la Daewoo - deci alt tip de peste , maraitul de care vorbesti tu , era din cauza : baterie slaba sau electromotorul .
le-am patit pe ambele .