Author Topic: Re: Palavrageala  (Read 57498 times)

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #315 on: May 27, 2014, 02:25 »
Frate imi pare rau dar ultimul episod nu a aparut. Doar saptamana aviatoare :D
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #316 on: May 27, 2014, 10:46 »
hmmm , inseamna ca l-am vazut inaintea ta :P
vrei sa-ti zic cum se sfarseste lupta ? :D
i am evil , ain't i ? :D

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #317 on: May 27, 2014, 14:41 »
I will fucking murder you if you do that :)). Nu zi nimic ca vreau sa vad eu :D.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #318 on: May 30, 2014, 02:54 »
pentru cine e amator si are timp , evident , si cauta un joc cu un single player bun , cu story line interesant , recomand seria BIOSHOCK , compusa din Bioshock 1 , Bioshock 2 si Bioshock (3) Infinity .
e un joc cu cerinte peste medii , insa se pot scoate anumite detalii pentru a va putea delecta cu acest joc .
povestea e interesanta , sa zicem .
actiunea are loc pe la sfarsitul anilor 50 , in mijlocul oceanului , unde exista un oras subacvatic , condus de un vizionar excentric (ce seamana putin cu Howard Hughes) , care care conduce orasul cu o mana de fier . evident , ca-n orice joc , trebuie dracu sa-si bage coada , si exista si o factiune ce se lupta cu seful acestui oras , factiune ce nu e neaparat buna . tu ... trebuie sa supravietuiesti ... si uneori sa faci jocul unora .
un joc fain , ce merita .

pentru cei care o sa il downloadeze , atentie , trebuie patchuit cu patch-ul oficial 1.1 , dupa care , se unlocuieste fisierul exe cu un alt fisier . cine e interesat si vrea mai multe detalii despre cum sa faca treaba asta , sa ma contacteze .

p.s. : Bioshock 1 e destul de lung , jucat cam 2 ore / zi , o sa va ia cel putin 2-3 saptamani ca sa-l terminati .
merita ! 10/10 !

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #319 on: May 30, 2014, 16:21 »
@ Xeqtr : trebuie sa-ti zic un mic spoiler , ma mananca :D

cand Tyrion Lannister il vede pe Oberyn Martell aka The Red Viper , ca se pregateste sa lupte , ramane masca/socat la felul in care acesta e imbracat , neavand aproape nici-o armura pe el ( lucru care il face pe Tyrion aproape sa-si doreasca ca Brom sau chiar Jamie sa-l fi aparat ) .

ce se intampla dupa ... te mai las sa fierbi :P

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #320 on: May 30, 2014, 20:41 »
Dude stahppp ! :)
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #321 on: May 30, 2014, 20:58 »
ma gandeam k ai putea plati tribut ca sa nu mai zic nimica :D

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #322 on: May 30, 2014, 21:13 »
iti da zeama de lamaie ca sa iti faca gura punga si sa nu mai poti zice nimic :))

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #323 on: May 31, 2014, 01:04 »
ma gandeam k ai putea plati tribut ca sa nu mai zic nimica :D
Dau o bere la bar in medias :))
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #324 on: June 02, 2014, 12:55 »
Ba frate ce final a avut episodul asta. Am ramas socat, m-am invatat cu cliseele artistice din majoritatea filmelor dar acum chiar am luat o teapa incredibila. Nu vreau sa fiu spoiler pentru cei care se uita deci ma abtin de la comentarii pana maine :).
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #325 on: June 02, 2014, 14:30 »
pai de fapt lupta a durat mai mult in carte .
pacat , mie chiar imi placea personajul si actorul ce-l interpreta pe Oberyn Martel .

faza imi aduce aminte de o replica din " the good , the bad , and the ugly " . the ugly era intr-o vana , si aude pasi la usa camerei lui , intru unu ca sa il impuste , de fapt vroia sa il captureze ca sa obtina o recompensa . la  care asta , de sub apa , trage cu pistolul si-l omoara , zicand " you talk to much . when you have to shoot, shoot ! don't talk. " . cam asa a fost si acum .

SPOILER  dar DIN CARTE , NU DIN FILM ! dar e pacat sa nu stiti , ca in film chestiile astea nu exista .

oricum , The Mountain e varza , in sensul ca pe sulita lu Oberyn se afla ceva venin ... LOL ... doar a fost The Red Viper .  si cocteilul ala de otravuri si venin o sa il futa rau pe The Mountain , astfel incat , Tywin Lanister o sa ii trimita lu frate-so lu Oberyn capul lui The Mountain , in ideea ca " uite , o murit frate-to , dar l-a omorat pe asta , deci nu-l razbuna/nu incee si tu un razboi etc " . Martelli , pe langa The Vail , sunt singurii care INCA nu s-au rasculat . nu se stie ce se va intampla , pentru ca nu s-a scris cartea , dar e de mentionat ca Martelli sunt singurii care s-au opus tuturor , deci sunt o specie mai aparte . de exemplu adresarea era Lord Stark , Lord nush cum la fiecare sef de regiune , insa la Martelli e Prince Oberyn Martell . ei aveau/au alt statut .
dar pana sa ii trimita capul , pe The Mountain o sa experimenteze ala ce i-o reparat mana lu Jamie Lannister ,incercand sa-l salveze , insa otrava+veninul lui Oberyn sunt prea puternice, asa ca s-a lasat la libera interpretare in carte , evident , e ca el o sa pastreze corpul lui The Mountain , si folosind ceva magie/plm o sa faca ceva cu el , caci mai tarziu o sa il prezinte lui Cersei drept nush ce Cavaler , dar care sta tot timpul in armura ... un zombie ? plm , nush , asa o scris George R.R. Martin ... cine stie ce o fi fumat/baut in noaptea aia ...

end of SPOILER !

partea buna : NU MOARE TYRION LANNISTER ! mereti si dormiti linistiti , nu visati urat la noapte , e unul dintre personajele principale , mai are multe de facut : trebuie sa evadeze din nush ce inchisoare , trebuie sa se razbune , trebuie sa omore etc .
asa ca nu va agitati ca o gaina beata , filmul imediat se termina , si iar tre sa asteptam 1 an pana apare ..  :(

filmarile pentru sezonul 5 au inceput deja , se filmeaza in Spania , pe semne , cu si despre House Martell . Oberyn avand 8 fiice , doar 3 o sa apara in scena , 1 dintre ele avand un rol gen cel a lui Brienne of Tarth . pesemne se va incerca o razbunare ? we shall see ... fiicele lui se numesc The Sand Snakes ... LOL ...

ca sa nu fiti chiar asa cazuti dp luna , va atasez si o harta ce a fost schitata de George R.R. Martin , si apoi remastered in photoshop de cineva , ca sa arate otzar mai bine . nu de alta ,dar cu harta asta , aflati si voi care cum e pozitionat , cum sunt aliantele si altele .

legat de ce zicea Bolton - ala de-i schingiuia pe oameni , ca , Nordul e mai mare decat cele 6 tinuturi la un loc ... eu cred ca nu s-au uitat scenaristii pe harta lul George R.R. Martin , mie mi se pare ca cele 6 tinuturi ar fi cu 1-2 idei mai mari decat The North . sunt pe aproape , dar nu chiar ...


Offline MadMan

  • Hacks Moderator
  • Honored member
  • WickedSick Member
  • *
  • Posts: 2044
  • Country: ro
  • Karma: +92/-107
  • I don't suffer from insanity, i'm enjoying it!
  • Awards Hacks staff member [RARE] Tours staff member [RARE] Junior Tournament Member [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Re: Palavrageala
« Reply #326 on: June 06, 2014, 11:50 »
Off-topic:
Azi am ultimul examen :D wish me luck pls
Daca-l iau si p-asta sunt zeu (oricum sunt zeu dar na) :))

On-topic:
N-am urmarit GoT deci am trait degeaba nu? :)))
Quote from: mrNiceguy
Quote from: MadMan
I didn't make this topic for anybody from my team except myself



Sig material >.<

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #327 on: June 06, 2014, 12:33 »
hai , bafta la copiat , la luat , la ce vrei tu !

licenta e usoara .

brings back memories ... :D

cat despre GoT : daca nu l-ai vazut pana acuma , dc dracu ne-ai mai consumat degeaba aeruo ?

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #328 on: June 06, 2014, 13:15 »
succes la examen! De partea cu zeii nu are rost sa te stresezi, cred ca multi pe forum sunt atei :p cat despre discutia cu got, ajunge sa te uiti la numarul incredibil de mare de persoane care se uita la filmul asta si il comenteaza vs "minoritatea" care nu se uita apoi cred ca o sa reusesti sa iti depasesti dezamagirea de a nu fi vazut filmul si o sa dormi linistit la noapte.

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #329 on: June 06, 2014, 19:40 »