Author Topic: Re: Palavrageala  (Read 57557 times)

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #75 on: June 11, 2013, 23:36 »
Ti-am scos banul. Calm.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #76 on: June 17, 2013, 10:02 »
SaLuT  ;)

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #77 on: June 17, 2013, 10:05 »
Salut. Bine ai venit.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline p-q

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 686
  • Karma: +64/-43
  • Kudos
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #78 on: June 17, 2013, 10:11 »
Ms ms ms :)

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #79 on: July 19, 2013, 21:31 »
De cand am plecat am uitat cat tambalau se face pe aici...unii tampiti vb prostii si dupa aia tot ei fac gura. Asta se intampla cand dai prea multe drepturi unora care nu sunt pregatiti pt ele. E unul din momentele cand ma bucur ca nu mai sunt activ ca sa vad de astea zilnic... Plus ca in loc sa inchida topicul instant si sa avertizeze ca dc mai face spam ia ban pe ip pe o perioada (pe forum se poate da, nu mai depinde de xpam) astia ii mai permit sa comenteze. Nici nu stiu ce e cu atata toleranta, deja seamana a prostie sau lasitate. Dc are motive sa le arate in mesaj privat cui trebuie, nu asa.

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #80 on: July 19, 2013, 23:02 »
Multora nu le pasa de ce vorbesc dobitocii acolo. Am scris sa inchida topicul dar nu ma ia nimeni in seama. Cea mai buna solutie are fii sa-l baneze pe jeandarcu ala pentru ca tot revolte si mizerii are in cap. Mi-e ciuda ca-l lasa Astaroth sa deschida atatea topicuri fara sens...
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline EqnX

  • Advanced Member
  • *
  • Posts: 162
  • Karma: +11/-4
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #81 on: July 19, 2013, 23:12 »
De cand am plecat am uitat cat tambalau se face pe aici...unii tampiti vb prostii si dupa aia tot ei fac gura. Asta se intampla cand dai prea multe drepturi unora care nu sunt pregatiti pt ele. E unul din momentele cand ma bucur ca nu mai sunt activ ca sa vad de astea zilnic... Plus ca in loc sa inchida topicul instant si sa avertizeze ca dc mai face spam ia ban pe ip pe o perioada (pe forum se poate da, nu mai depinde de xpam) astia ii mai permit sa comenteze. Nici nu stiu ce e cu atata toleranta, deja seamana a prostie sau lasitate. Dc are motive sa le arate in mesaj privat cui trebuie, nu asa.

Depinde cum privesti problema. Sunt anumite chestii care tind sa genereze discutii, daca incerci sa le analizezi in detaliu si pierzi din vedere cel mai important lucru: factorul uman.
Acum ceva timp am postat un ban request care mi-a fost refuzat pe motiv ca nu a fost o ofensa suficienta pentru ban. Am repostat acelasi ban request si am adaugat linkul unui ban dat, cu vreo 2 saptamani inainte, de acelasi moderator care mi-a refuzat mie banul, fiind aceasi situatie. Atunci moderatorul in cauza a dat ban pentru vreo 4-5 zile si nu mai tin minte cate warn-uri. In mai putin de o zi a disparut threadul meu cu totul, postul moderatorului respectiv, banul expirase de ceva timp, dar warnurile au ramas. Ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. In astfel de situatii cred ca este loc de discutii. O fi stafful deasupra regulilor, dar asta nu inseamna ca isi pot face nevoile pe ele (iar la acest capitol il pot mentiona pe Rockafella ala, care are banuri si warn-uri dar continua sa joace). Deja chestia asta suna ca fabula Câinele şi căţelul, ceva de genul "noi vrem egalitate, dar nu pentru catei".
Bine-nteles, sunt mai multi cei care isi fac treaba exemplar si nu ai ce sa le reprosezi, dar sunt si cei care tind sa abuzeze de puterea lor.
Poate ca analizez eu prea mult si pierd din vedere anumite detalii.

Multora nu le pasa de ce vorbesc dobitocii acolo. Am scris sa inchida topicul dar nu ma ia nimeni in seama. Cea mai buna solutie are fii sa-l baneze pe jeandarcu ala pentru ca tot revolte si mizerii are in cap. Mi-e ciuda ca-l lasa Astaroth sa deschida atatea topicuri fara sens...

Cred ca topicul cu revolta este lasat deschis pentru ca multi il privesc ca si mine, drept o gluma :) Destinderea nu face rau nimanui :)

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #82 on: July 20, 2013, 01:37 »
Quote
Cred ca topicul cu revolta este lasat deschis pentru ca multi il privesc ca si mine, drept o gluma :) Destinderea nu face rau nimanui :)
Crede-ma, sunt total de acord cu tine, dar prin chestia asta ii dam apa la moara domnului jeandarc care creeaza topicuri de genu : http://lagabuse.com/forum/index.php/topic,138263.15.html . Iar eu ca un moderator responsabil pentru faptele mele trebuie sa-i raspund oricarui dobitoc pe care il mananca in freza sa-si posteze el ofurile intr-un topic creat fara sens. Daca dai un scroll mai jos in link-ul ce l-am dat o sa vezi despre ce vorbesc.
Cat despre rockefella, l-a pus Resor l-a punct, si i-a explicat frumos sa nu mai paraseasca jocurile ca s-ar putea sa se trezeasca fara "privilegii". Omul a inteles si nu s-a mai intamplat. I fine, sunt de acord ca unii moderatori/admini respira aerul degeaba, dar sa fim seriosi...ce poate face o ceata de playeri revoltati ?
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline EqnX

  • Advanced Member
  • *
  • Posts: 162
  • Karma: +11/-4
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #83 on: July 20, 2013, 02:07 »
Totalmente de acord cu tine :) Playerii se pot revolta pana maine si tot nu ar rezolva nimic :) Eu am luat tot thread-ul ala ca o gluma si cred ca marea majoritate il privesc la fel. Se pare ca tinerelul acela care s-a plans de banul primit de la tine a luat toata treaba cam in serios si nu m-as mira sa fie singurul care a facut asta.
Sincer, cred ca se pot lua masuri pentru a se preveni "interpretarile" si "abuzurile", masuri care sa fie cunoscute si cu rezultate vizibile, dar eu sunt prea mic pentru a putea face ceva :)

Offline EqnX

  • Advanced Member
  • *
  • Posts: 162
  • Karma: +11/-4
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #84 on: July 20, 2013, 02:16 »
Scuze de double post, dar uita-te aici: http://lagabuse.com/forum/index.php/topic,138295.0.html
SaLiH, Junior Hacks Moderator preia un MH ban request de-al lui Fr0zen_Walk^, bunul lui prieten si partener in turnee. Sunt mari sanse ca bietul player sa-si ia ban si nevinovat.
Asta este al doilea MH request de cand are contu' iar primul i-a fost refuzat pentru ca era vorba de map awareness. Bine-nteles, eu nu prea pot avea o atitudine impartiala cand e vorba de acest individ (si mai sunt vreo cativa in aceasi situatie :P) pentru ca nu-l sufar din motive personale :)

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #85 on: July 20, 2013, 02:22 »
Nici eu nu pot sa-l vad pe Salih ala dar ce pot face ? L-a recrutat blind_joker. Cat despre linkul ce mi l-ai dat, ar trebui !denied instant. Nu prezinta nici o dovada cu timpi de pe replay. Asa merge treaba, in unele cazuri, astia revoltatii mai au si ei dreptatea lor. Noapte buna, ma bag la somn ca-s frant.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline EqnX

  • Advanced Member
  • *
  • Posts: 162
  • Karma: +11/-4
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #86 on: July 20, 2013, 02:24 »
Somn usor :D

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #87 on: July 20, 2013, 13:16 »
Sunt pe mobil asa ca nu pot da quote cum trebuie. Reply #81 eqnx posturile se pot mentine atat timp cat sunt scrise cu bun simt nu cu "idiotul ala" "ha ha he he" si mai stiu eu ce tampenii fara nici un folos sau mai rau, insultătoare. Posturile care nu respecta un minim de decenta sau sunt inutile ar trebui inchise iar daca playerul recidiveaza, sa se ia masuri. In ce priveste cazul tau, cred ca cei care trebuiau sa ia cunostinta de cereri erau cei dim staff si nu playerii. Stafful poate fi contactat si prin pm. Nu sunt de acord cu stersul topicului atat timp cat este folositor la ceva gen dovada ca un lucru nu s-a facut bine. Insa creatul a 5 pagini de discutii pt "ha ha" si "he he" plus insulte la care apoi se face pe miratul nu mi se pare in ordine. Nici amuzante. Mai degraba am alte ipoteze: 1 deraiatul ala de common nu stiu ce ii crede pe toti prosti ca nu pot citi ce scrie el? 2 e cu rahaturi de alea in gura toata ziua si acum a venit si aici sa faca mizerie. 3 isi bate joc de oameni. Jean ala e un retardat de prima clasa, am vazut asta cu mult timp in urma cand l-am intrebat ceva in legatura cu un post de pe xpam unde cineva il facea homo; tampitul mi-a zis ca ala era un amic de al lui, ca de ce imi bag eu nasul si a inceput si sa ma injure. De atunci nu vreau sa aud de el.  Cat despre partea cu adminii se pare ca playerii nu inteleg ceva. Adminii au dreptul sa nu respecte nici o regula - in mod legal. Singurul motiv pt care se incearca pastrarea aparentelor e din bun simt si ca sa se evite discutiile(.parere personala). Uita-te la ultimele 2 note din codexul general de reguli, in special la ultima. Cand s-a propus regula aia, s-a folosit forma "admin is god" si s-a renuntat la ea doar din motive religioase -cred ca tdb isi mai aminteste-. Banuiesc insa ca formula e clara in ce priveste drepturile lor LEGALE. Ma refer aici doar la adminii plini nu la mods sau head mods. Rock din cate mi s-a spus este poate cel mai vechi admin. Poate ca mai mult din "obraz" s-a oprit nu stiu. Cat despre dat afara, ma indoiesc ca se ajungea la asta.

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #88 on: July 20, 2013, 13:24 »
Total de acord cu tine T-001. Cat despre rocka, crede-ma ca au mai fost si alti admini precum xmany daca iti mai aduci aminte. I-au fost oferite 2 sanse si de 2 ori a fost prins cu mh. I-au dat remove, si ban pe forum si pe boti. Dupa cum ai spus, a fost o vreme cand "Admin is God", da pana la urma doar 3 au imunitate (Polska, Angel, Ek0). Restul pot fi demotati cat ai zice peste. In orice caz, rocka a exagerat cu jocurile lui parasite. Plm, e si IHRL admin dar sa fim seriosi, ce fel de player iasa din joc de cel putin 2 ori pe zi ?
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #89 on: July 20, 2013, 13:34 »
Ma indoiesc ca cineva s-ar lega si de resor desi cred ca omul ar renunta din bun simt daca ar face de astea si ar fi prins. Mai este cineva imun la reguli pe care probabil nici globalii nu ar putea sa il atinga...dar mi s-a cerut sa nu vb despre asta asa ca o sa ma conformez.