Author Topic: Re: Palavrageala  (Read 57243 times)

Offline Mr.BoNe

  • Another Guy..
  • Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
  • Posts: 1047
  • Karma: +68/-118
  • Future History
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #120 on: September 29, 2013, 23:32 »
Sa fiu sincer am avut o surpriza foarte mare cand am reintrat pe LA , in legatura cu un mesaj primit de la unul dintre moderatori (unul dintre cei mari) care imi cere ajutorul , sa ma reintorc . Oricum am renuntat demult la d1 din cauza dobitocilor si a hackului , care depaseste orice limita. Pt voi tot respectul , mult succes :)

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #121 on: September 29, 2013, 23:46 »
Mda, pai ce sa faci frate daca iti iei 5 moderatori din care lucreaza 2 ? Restu stau toata ziua pe bnet si joaca dota si se bucura de statutul de moderator b&u. Pentru altceva nu-l folosesc. Sa speram ca noul mod o sa fie mai util decat lichenii astia (scuzati limbajul).
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #122 on: September 30, 2013, 01:40 »
cred ca ar trebui mai multi moderatori , vreo 7-8 , poate chiar si 10 .

adica , banuiesc ca e o chestie de voluntariat , nu scoate nimeni  bani din buzunar . iar daca e asta , atunci se poate mari numarul . si din astia 10 , daca 4 trag chiulu , 6 lucreaza . si dupa 1 luna aia 4 zboara si vin altii si tot asa .

MH-ul e in floare , din pacate sunt tot felul de metode de fraudat , si fara sa arat cu degetul , turcii ( marea majoritate , nu toti , sunt multi OK ) chiar nu se sfiesc in a folosi MH-uri ... si e deranjant ... mai ales pt ca nu joci pt chibrituri ci pt K/D si PSR ( mama lui de PSR , ca nu i-am inteles sistemul !!! )

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #123 on: September 30, 2013, 16:03 »
e cu cantec si moderatul asta. Ar trebui sa ai si timp liber si cap bun sa judeci, o combinatie cam rara. Iar plata e de obicei o salva de injuraturi de la playeri. Daca te gandesti bine drepturile si indatoririle nu sunt prea echilibrate. Ai datoria sa pierzi ore la niste requesturi pt copilarii, daca e sa fim sinceri, iar privilegiul tau este...hm...sa banezi fara motiv nu poti...puncte nu primesti...respect probabil doar in ziua cand o sa poti zbura..exista cateva chestii minore pe care le poti face in plus dar nimic iesit din comun. Atat ca daca face unul ceva ai dreptul sa il banezi, ala face alt cont si iti rade in nas. Iar ca sa stai sa vanezi prosti dupa ip...chiar nu merita timpul pierdut, sunt oricum prea multi. Iar daca nu exista decat cateva persoane sa ia mai in serios joaca asta, toata titulatura este apa de ploaie. In ziua cand se va putea bana pe serial de hardware sau altceva  or sa se mai schimbe lucruri. Cel putin va exista frica de pedeapsa daca nu respect. Insa pt asta iti trebuie un coder serios si cine sta sa faca munca serioasa pt niste jocuri din care nu ies bani?

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #124 on: September 30, 2013, 16:24 »
probabil ar ajunge 5-6 moderatori seriosi cu timp de pierdut pe jocuri. Un nr mare ar cam diminua importanta postului plus ca ar trebui sa fie un colectiv care sa poata conlucra si completa unul pe altul. Pe vremea cand lucky era mod simplu cu vechiul colectiv, eram tot in jur de 6 si acopeream cererile. Dar trageam toti la ele iar unii faceau pagini intregi. Iar daca acum sunt doar 2 mai seriosi, nu sunt sanse de a rezolva la timp listele. "oldies but goldies"  8) ;D

Offline Mr.BoNe

  • Another Guy..
  • Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
  • Posts: 1047
  • Karma: +68/-118
  • Future History
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #125 on: September 30, 2013, 23:19 »
Cand eram si eu in staff nu prea ramaneam in urma, sau daca ramaneam nu mai mult de 2-3 pagini pe care le rezolvam toti impreuna destul de repede . Parerea mea e urmatoarea : ar trebuii adoptat modul de ban de la d2 e mult mai folositor , chiar daca isi face alt cont e cu steamu' etc . Inca odata t- si X aveti grija de voi va doresc toate cele bune :)

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #126 on: October 01, 2013, 00:15 »
La fel Alex, te asteptam si luna viitoare la chat. :))
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline Mr.BoNe

  • Another Guy..
  • Retired Moderator
  • WickedSick Member
  • *
  • Topic Author
  • Posts: 1047
  • Karma: +68/-118
  • Future History
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #127 on: October 01, 2013, 03:16 »
La fel Alex, te asteptam si luna viitoare la chat. :))


Pe 24 luna asta plec in Germania definitiv , pt ca in Romania e cam greu sa-ti facci un viitor DECENT , am scris decent cu litere mari pt k asta e adevarul . Nu stiu daca o sa mai intru , ramane de vazut , acolo o sa am altele pe cap , sami iau masina e primu lucru pe care il fac cand ajung acolo :)) :D

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #128 on: October 01, 2013, 11:49 »
Mersi de urari si succes in noua tara ! Cum stai cu limba, cazare etc? Sa nu fie cumva teapa, un amic a vrut sa plece la lucru si a fugit omul de la firma de transport cu banii.

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #129 on: October 01, 2013, 13:28 »
La fel Alex, te asteptam si luna viitoare la chat. :))


Pe 24 luna asta plec in Germania definitiv , pt ca in Romania e cam greu sa-ti facci un viitor DECENT , am scris decent cu litere mari pt k asta e adevarul . Nu stiu daca o sa mai intru , ramane de vazut , acolo o sa am altele pe cap , sami iau masina e primu lucru pe care il fac cand ajung acolo :)) :D

Eu sunt in Norvegia de 2 saptamani :D
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #130 on: October 01, 2013, 13:35 »
La fel Alex, te asteptam si luna viitoare la chat. :))

si eu sper sa ajung pe acolo, ca pe aici , in lumea petroliera e fix-pix daca nu cunosti pe careva ... pilaraie cu duiumu , si sefi prosti facuti la gramada !
mama ei de tara !


Pe 24 luna asta plec in Germania definitiv , pt ca in Romania e cam greu sa-ti facci un viitor DECENT , am scris decent cu litere mari pt k asta e adevarul . Nu stiu daca o sa mai intru , ramane de vazut , acolo o sa am altele pe cap , sami iau masina e primu lucru pe care il fac cand ajung acolo :)) :D

Eu sunt in Norvegia de 2 saptamani :D

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #131 on: October 01, 2013, 13:37 »
vroiam sa zic ca si eu sper sa ajung prin norvegia , ca pe aici sunt prosti cu duiumu in domeniul petrolier , si fara pile nu faci nimica

cat de usor e sa iti iei un job in norvegia ?

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #132 on: October 01, 2013, 14:14 »
Atat de usor incat nu gasesti nicaieri. Eu teoretic aveam loc de munca la un service de vulcanizare, dar cand m-am dus la firma sa-mi "ocup" locul, s-a schimbat seful. I-am explicat ce si cum si mi-a zis ca n-are nevoie de oameni si ca sa incerc altundeva. Din cate am observat, fara sa ai recomandare de la un norvegian, nu te ia nici la indreptat banane.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline scorpion2001gla

  • Pro Member
  • *
  • Posts: 391
  • Karma: +34/-40
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #133 on: October 01, 2013, 14:28 »
:))

beton, inseamna ca si Norvegia o tai jos de pe lista .

auzi, daca to testi pe acolo , si ai lucrat la vulcanizare , incearca sa aflii unde e fabrica Viking Tires .
a fost comparata de Continental, si fac cauciucuri bunicele ... cu toate ca nu le-am incercat , ni stiu ce sa zic , insa ma gandesc la brandul mama .
ai experienta in chestia asta , si deobicei se plateste bine la cauciuc , nu extraordinar , dar mai mult decat decent .

eu am lucrat intr-o fabrica de genul asta , de aia iti zic , si cu background-ul tau , poate ai sanse .

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Palavrageala
« Reply #134 on: October 01, 2013, 14:55 »
In Bergen unde stau eu nu au fabrica, iar cea mai apropiata e la 100 km. Ma sa fiu sincer, continentale nu am vazut sa se foloseasca asa des la astia. Ei le folosesc doar la camioane si la masini de peste 3.5 tone. In rest, ce trec cel mai bine sunt astea : Michellin, Nokian si Vredestein. Oricum eu o sa mai caut prin'prejurul Bergenului un loc de munca, sper, asemenea la cel ce l-am avut. Dar, din pacate sunt slabe sanse ptr ca nu am recomandare de nicaieri.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.