Author Topic: Informații utile  (Read 4836 times)

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Topic Author
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Informații utile
« on: March 23, 2013, 22:55 »
Salut. Acest topic este special creat pentru cei care aveți dificultăți în a scrie/citi în limba engleză. De exemplu, dacă unul dintre voi vrea să creeze un topic nou in secțiunea de Ban Request și nu ințelegeți toți pașii, puteți cere ajutor in această secțiune, iar eu sau altcineva din "neamul nostru" :) vă vom ajuta. Țineți minte, in acest topic se discută doar lucruri strict legate de cereri pentru Ban/Unban/Mh. Pentru a discuta despre alte chestii/povești/știri sau pălăvrăgeală (practic ce vreți voi : fotbal, crime, futaiuri, filme, etc) creeați un topic nou si dați-vă drumul la degete. Cam atât despre informațiile utile. Acum, regulile sunt simple : Nu vă înjurați ca birjarii pentru că in primul rând suntem oameni și in al doilea, aici nu e locul. A doua regulă : Fără spam, adică nu postați într-un topic cu un anumit subiect altceva decât cere acel subiect. Cam atât. Sper să vă descurcați. Dacă aveți alte probleme sau informații legate de orice trimiteți-mi un PM și vă voi răspunde în cel mai scurt timp posibil. Baftă la fraguri.
Cu stimă,
Alex - XeqtR(forum) / .XeqtR (în joc) [Echipa B&U]
« Last Edit: January 14, 2014, 17:57 by XeqtR »
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline IHAVEAPROBLEM

  • Newbie Member
  • *
  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
    • Awards
Re: Informații utile
« Reply #1 on: July 10, 2013, 02:10 »
Am o Problema Enrom de mare frate orice cont creez ma joc 2 3 jocuri ma duc sa mananc sa fac ceva vin peste o ora 2 sa ma joc iara cand sa ma connectez al battlenet imi zice "You're accounts has ben loked" fi atent nu apuc sa ma conectez la loby deci nu-mi iau ban normal ... imi iau direct lock pe account fara sa am nimic

Offline EqnX

  • Advanced Member
  • *
  • Posts: 162
  • Karma: +11/-4
    • View Profile
    • Awards
Re: Informații utile
« Reply #2 on: July 10, 2013, 02:31 »
s3nbonzakura     Map Hacker      w3-warden     Banned     Multi account of IP ban     10-07-2013  Permanent

Daca vrei sa scapi de acest ban, forumul lagabuse nu este locul in care trebuie sa postezi. Cei de aici nu au puterea sa-ti scoata ban-ul asta. Mergi la adresa asta: http://eurobattle.net/forums/277-Unban-Unmute-requests - aici fa un post si poate ai noroc (desi, din ce am vazut pe acolo, daca ai ban pentru MH nu or sa-l scoata).
Mult succes.

Offline URS

  • Junior Member
  • *
  • Posts: 25
  • Karma: +3/-6
    • View Profile
    • Awards
Re: Informații utile
« Reply #3 on: September 16, 2013, 14:02 »
Nu stiu daca postez unde trebuie , dar am o intrebare. Stiu ca era o comanda prin care vedeai cand ti-ai facut contul pe eurobattle :D Ma puteti ajuta?

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Informații utile
« Reply #4 on: September 16, 2013, 17:13 »
probabil te referi la /finger.

Offline piulitzul

  • Newbie Member
  • *
  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
    • Awards
Re: Informații utile
« Reply #5 on: November 28, 2013, 19:22 »
cred ca e prima data cand postez in forumul de warcraft dota, nu vreau sa mi se faca dreptate ci doar vreau sa atentionez...
am luat ban...iar pe nedrept...
primul...cineva mi-a intrat pe cont si a jucat pe contul meu...bine ca am prieteni de care nu ma feresc cu parolele..dobitocul respectiv a luat ban pentru intoleranta nationala...cine stie ce plangacios prost a facut plangere...
iar al doilea de acum...care o sa expire in 50 de minute oricum...pentru ca am votat !yes la un votekick...teoretic fara motiv...
nu mai stiu ce a fost in joc....dar daca 9 oameni au votat kick....atunci nu poti da dreptate unuia singur...
oricum probabil au zis coechipierii lui ca nu mai joaca daca nu dam !yes. asta e nu conteaza..ma plang si eu ca plangaciosul ala.
mentionez ca am cont din 2006 si desi e foarte usor sa faci un cont...nu vreau sa pierd contul asta,,,
 Topic: mamamatay-tao, KA3AX, ^Axxil^, __kajgana__, sabilijada, sigmundfreud, HOTaero...
cred ca tocmai t-001 nea banat pe toti...

Offline T-001

  • MonsterKill Member
  • *
  • Posts: 3381
  • Country: ro
  • Karma: +223/-102
    • View Profile
    • Awards
Re: Informații utile
« Reply #6 on: November 28, 2013, 21:04 »
ai dreptate, eu am rezolvat cazul ala. asa cum am explicat destul de clar, omul nu a facut nimic care sa merite sa fie dat afara, se pare ca doar la 2 i-au casunat pe omul ala sa il arunce din joc. nu stiu pt ce, dar abuzul ala fara motiv me enerveaza. am vazut in chat ca ai cont vechi "de cand exista playdota" parca ziceai, ar trebui sa stii ca dupa noile reguli daca te risti sa dai afara pe cineva, ar fi bine sa ai motiv.

asa cum am zis, am verificat jocul pana la momentul kick-ului si mi-am format o opinie. am scris clar acolo
Spoiler for Hiden:
if anyone else can provide a SERIOUS reason for the kicking, i am willing to change the decision of course, but stuff like "who makes a certain item instead of another" have no place here.
[/quote]
daca ai ceva de dovedit privind motivul pentru care omul a fost dat afara, am casuta postala functionala. postarea de aici nu prea are rost in directia asta. nu dau dreptate unui om in detrimentul la mai multi, dar imi dau dreptate mie dupa ce am vazut ca omul nu merita sa fie dat afara, nici macar nu a primit un raspuns
Spoiler for Hiden:
26:15    TheCommander    [All]    why in hell kick?
26:28    TheCommander    [All]    why give me 1 reason
in schimb vad atat injurii cat si graba nejustificata sa fie dat afara. sar peste whisperuri altfel umplu pagina
Spoiler for Hiden:
16:16    mamamatay-tao    [Private]    he dont wanr play anyway
16:26    mamamatay-tao    [All]    he dont want play anyway
16:31    mamamatay-tao    [All]    so kick pls
16:49    mamamatay-tao    [All]    kick pls
16:51    mamamatay-tao    [Allies]    hes afk
17:11    mamamatay-tao    [Allies]    !votekick com
19:53    mamamatay-tao    [Allies]    kick lancer
19:56    mamamatay-tao    [Allies]    than we can play
19:59    mamamatay-tao    [Allies]    motherfucker
20:09    mamamatay-tao    [Allies]    !votekick com
20:13    sabilijada    [Allies]    !yes
20:14    sabilijada    [All]    come on..
20:29    mamamatay-tao    [All]    kick him
20:32    mamamatay-tao    [All]    hes tard
23:06    sabilijada    [All]    KICK FUCKING PHANTOM LANCER
23:31    sabilijada    [Allies]    !votekick commander
3:39    mamamatay-tao    [All]    kick
24:01    mamamatay-tao    [All]    kick !!!
24:05    mamamatay-tao    [All]    or play alone ok
24:25    mamamatay-tao    [All]    kick him first
24:31    sabilijada    [All]    be a man and kick the feeder
asa cum ai observat si tu, chestia cu feeder e vrajeala
24:50    [ko]Piulitzul    [All]    copmmander feeder at @2 2?
pe scurt, nu aveai motiv sa dai kick, doar din spirit de turma, fara suparare, doar pt ca idiotii aia 2 aveau ce aveau cu omul ala. repet, am verificat si nu a stat afk destul pt ban, asa cum vezi erau ofticati mai mult pt "feed" nu pt afk deci nici macar motivul de kick nu era clar macar pt ei, doar ca vroiau sa il dea afara sub orice motivatie. case closed cu exceptia cazului de care am vb anterior.

in ce priveste partea de national intolerance vad asa:
Spoiler for Hiden:
[ko]piulitzul
Bans
Player is not banned.
Warns
Player has 7 warn points.
nu mai ai ban, se pare ca a fost scos dupa un timp. asa ca atentionarea nu isi are rostul.

Offline -rip-raphael

  • Junior Member
  • *
  • Posts: 44
  • Karma: +3/-44
    • View Profile
    • Awards
Re: Informații utile
« Reply #7 on: February 12, 2017, 19:41 »
 Pot sa imi dau reset la cont ? adica la jocuri , am prea multe si vreau sa le resetez la 0 ?
Se poate face ceva in privinta asta ?

Offline XeqtR

  • Honored member
  • HolyShit Member
  • *
  • Topic Author
  • Posts: 8625
  • Country: ro
  • Karma: +532/-298
  • If I agreed with you we'd both be wrong.
  • Awards Patreon Supporter [RARE] Legion TD Winner [RARE]
    • View Profile
    • Awards
Re: Informații utile
« Reply #8 on: February 12, 2017, 20:11 »
Poti doar la statistici si doar daca esti VIP member.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline -rip-raphael

  • Junior Member
  • *
  • Posts: 44
  • Karma: +3/-44
    • View Profile
    • Awards
Re: Informații utile
« Reply #9 on: February 12, 2017, 20:18 »
hmmm nasol atunci. nu vreau la statistici , vroiam la jocuri.